ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה מוזן נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופטת שרה מאירי

התובע:
משה מוזן ת.ז. XXXX664

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

1. ד"ר לאנה גיל, מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ רפואי (להלן: " המומחה") לצורך מתן חוות דעת רפואית בשאלות המפורטות להלן בהחלטה זו והמתייחסות לתובע, וזאת תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

2. העובדות:

א. התובע עבד בחלוקת סחורה כנהג וסבל החל משנת 2006.
ב. בתקופה שבין 1.11.06-31.10.07 ו- 1.5.08-30.11.08 עבד בחלוקת בשר. התובע עבד כ- 10 שעות ביום, 6 ימים בשבוע בהם פרק סחורה לבדו בכ- 10-15 תחנות חלוקה ביום. תהליך הפריקה כלל פריקת הסחורה כ- 6 משטחים שבכל משטח עד 50 קרטונים במשקל בין 15-30 ק"ג מהמשאית, סחיבה למטבח הלקוח ושקילתה במקום.
ג. בתקופה שבין 1.2.09-31.3.12 עבד בהובלה ופריקה של מיטות ומזרנים. התובע בעזרת עובד נוסף היה סוחב מזרנים ומיטות ברזל מפורקות, תוך עליה במדרגות, כשאין מעלית או כאשר לא ניתן להכניס את המזרן למעלית בשל גודלו, לבית לקוחות, כ- 10-15 לקוחות ביום.
ד. בתקופה שבין 31.3.16-1.8.13 עבד בחלוקת מוצרים שונים, התובע עבד בין 5-12 שעות ביום, 6 ימים בשבוע:
חלוקת ארגזי ירקות – תקופה של כשנה, התובע חילק סחורה לירקנים, משטח ביום של כ- 60 ארגזים אשר העמיס ופרק בעזרת עגלת משלוחים או מלגזה.
חלוקת ארגזי כלי בית וטקסטיל –תקופה של כשנה וחצי, התובע היה מעמיס באמצעות ג'ק ידני ופורק כ- 60 ארגזים בגדלים שונים אצל הלקוחות, בין 7-14 תחנות חלוקה ביום.
חלוקת ארגזי יין – תקופה של כחצי שנה. התובע העמיס את משטחי היין למשאית באמצעות מלגזה ועת הגיעו אל הלקוח הוריד בעזרת רמפה וסחב את הארגזים אל מחסן הלקוח. כ- 14 משטחים הכוללים כ- 60 קרטונים בכל משטח. בין 6-12 תחנות חלוקה ביום.

3. מסמכים רפואיים:
א. תיק קופ"ח כללית.
ב. מסמכים רפואיים שצורפו.

4. השאלות:
א. מהו לקויו של התובע בגב?
ב. האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.
ג. ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו:
האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).
ד. ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו – האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).
5. כללי:
א. ההחלטה תומצא לצדדים.
ב. לעיון בעוד 45 יום.

ניתנה היום, י"ט כסלו תש"פ, (17 דצמבר 2019), בהעדר הצדדים.

ק/רונית/


מעורבים
תובע: משה מוזן
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: