ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שי זריהן נגד עו"ד ליאור מזור :


לפני כבוד ה שופטת יעל בלכר

המבקש

שי זריהן
ע"י ב"כ עו"ד דינה סרי

נגד

המשיבים

  1. עו"ד ליאור מזור (המנהל המיוחד)
  2. כונס נכסים רשמי תל אביב

החלטה

לפניי בקשת החייב לעיון חוזר בהחלטה מיום 11/9/19 בדבר ביטול ההליך ( ההחלטה).

קדמה להחלטה בדבר ביטול ההליך החלטה מ יום 4/8/19 שבה קבעתי (לאור עדכון המנהל המיוחד), כי משעה שהחייב לא טרח להגיש דו"חות דו-חודשיים מאז שכונן ההליך מחדש (ביום 11/2/19) - יואיל החייב להסיר את מחדליו בהגשת הדוחות לאלתר ועד ליום 5/9/19 ומבלי לצבור מחדלים חדשים, שאם לא כן אשקול את ביטול ההליך , בהתאם לדיווח המנהל המיוחד. המנהל המיוחד דיווח כי החייב לא הסיר את מחדליו וביקש להורות על ביטול ההליך. כאמור, ההליך בוטל בהחלטה מיום 11/9/19.

בבקשתו טען החייב כי אין לו פיגורים בתשלומים וכי הגיש דו"חות עד לחודש פברואר 2019. בחודש מרץ 2019 נפטרה אמו של החייב ומאז עובר החייב תקופה לא קלה, המסמכים שנשמרו להגשת הדו"ח אבדו, הדו"חות לחודשים מאי - אוגוסט 2019 הוגשו בסמוך למועד הגשת הבקשה. החייב ציין כי אף הת שובה לבקשה לביטול ההליך הוגשה בסמוך להגשת הבקשה בשל התקופה הקשה אותה הוא עובר בעקבות מות אמו וכי ביטול ההליך למרות מאמציו להשתקם עלול לגרום להתמכרות לסמים בשנית.

המנהל המיוחד מתנגד לבקשה. לטענתו, התנהלות החייב רצופה במחדלים מתחילת ההליך ואין לה זיקה לנסיבות המתוארות בבקשה. לחייב ניתנו מספר הזדמנויות אותן לא השכיל לנצל ובנסיבות אלה, אין בטענות החייב בבקשתו, שהועלו בדיעבד, על מנת להצדיק את ביטול ההחלטה.

התבקשה גם עמדת הכנ"ר, שסבר כי אין מקום לשנות מן ההחלטה תוך שציין כי לחייב ניתנו הזדמנויות רבות להסדיר את התנהלותו בהליך.

בתשובה חזר החייב על בקשתו להשיב את ההליך על כנו לפנים משורת הדין והוסיף כי הוא עומד להינשא לבת זוגו שחפצה להיכנס לנישואין "בראש נקי".

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים ועם כל ההבנה למצבו של החייב אני דוחה את הבקשה., מטעמי המנהל המיוחד והכנ"ר המקובלים עליי.
מעיון בתיק עולה כי התנהלות החייב בהליך רצופה מחדלים; וכי הוגשו מספר בקשות לביטול שבהמשך להן ניתנו לחייב מספר הזדמנויות להסיר מחדליו (ראו ההחלטות מיום 6/3/18, 23/10/18, 6/1/19, 4/8/19). ההליך אף בוטל בשל מחדלי החייב בהחלטה מיום 25/11/18 והושב על כנו לאור הסכמת המנהל המיוחד, תוך שניתנה לחייב הזדמנות נוספת להיוותר בהליך (החלטה מיום 11/2/19). למרבה הצער, החייב לא השכיל לנצל את ההזדמנויות שניתנו לו. אין ההליך יכול ל התנהל בצל בקשות ביטול חוזרות ונשנות בשל מחדלי החייב ואין מקום שיתנהל "כמרדף" אחרי החייב לקיום חובותיו בהליך זה, שנפתח לבקשתו.
אציין עוד אמו של החייב נפטרה בחודש מרץ 2019. מהשתלשלות האירועים בתיק ולוחות הזמנים כמתואר, ברי כי מחדלי החייב בהליך לא קמו רק לאחר פטירת אמו. יתר על כן ועם כל ההבנה וההשתתפות בצערו של החייב, צריך היה, ככל שנדרש, לפנות בסמוך ל אחר פטירת אמו למנהל המיוחד או להגיש לבית המשפט בקשה לאורכה וכו' (ובמשנה תוקף , כשהחייב מיוצג); בעוד שהחייב רק העלה זאת כטענה בת גובה לביטול ההליך, כחצי שנה לאחר פטירתה של אמו המנוחה.

בנסיבות כמתואר, אין לי אלא לדחות את בקשת החייב להחייאת ההליך (פעם נוספת).
ככל שירצה בכך, בידי החייב לפתוח בהליך חדש בהתאם לדין ולפסיקה.

המזכירות תדוור לצדדים.


מעורבים
תובע: שי זריהן
נתבע: עו"ד ליאור מזור
שופט :
עורכי דין: