ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל כהן נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופט רונן פיין

תובע

רפאל כהן

נגד

נתבעת
כלל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. לאחרונה הגישה הנתבעת חוות דעת מומחים מטעמה בתחום האורתופדי ובתחום הרפואה התעסוקתית.

2. לכתב התביעה מטעם התובע צורפה חוות דעת מומחה רפואי בתחום הנוירוכירורגיה. בנוסף מסתמך התובע על מסמכי הביטוח הלאומי ועל רשומות רפואיות של רופא מומחה בתחום הרפואה התעסוקתית.

3. בהתאם להחלטה מיום 1/8/19 הצדדים התבקשו ליתן עמדתם בנוגע למינוי מומחים מטעם בית המשפט, בתחום האורתופדי ובתחום הרפואה התעסוקתית.

4. לאחר עיון בטענות הצדדים הגעתי למסקנה לפיה אורה בשלב זה על מינוי מומחה מטעם בית המשפט בתחום התעסוקתי בלבד . ואנמק.

5. מעיון בטענות התובע ובחוות דעת המומחה הרפואי מטע מו בתחום הנוירוכירורגי ה, עולה כי מצבו הרפואי של התובע איננו כתוצאה מ"תאונה". בוודאי לא "תאונה" בהתאם להגדרה בפוליסות הביטוח נשוא תביעה זו.

6. בנוסף ובכל הכבוד הראוי, המומחה הנ"ל הנו מומחה בתחום הנוירוכירורגיה. הוא איננו מומחה בתחום הרפואה התעסוקתית שהנו תחום רפואי נפרד .

7. כזכור ולמרות שההחלטה מיום 28/1/19 התירה לתובע לתקן כתב התביעה בשנית, בחר התובע להשאיר התביעה בהתאם לנוסחה האחרון, אשר הוגש ביום 15/10/17. מכאן שהדיון בעניין זה ייעשה בהתאם לטענות התובע בכתב התביעה בלבד.

8. על כן אדרש להכריע בטענות התובע בנוגע לאובדן כושר עבודה בלבד. כך הכתיר התובע נושא כתב התביעה המתוקן מיום 15/10/17, וכך פירט בסעיפים 28 ואילך לכתב התביעה המתוקן.

9. כאמור הנתבעת צירפה חוות דעת מומחה בתחום התעסוקתי בעוד התובע מסתמך על רשומות רפואיות של רופא מומחה תעסוקתי, אשר אינן ערוכות כחוות דעת מומחה.

10. לעניות דעתי הרשומות הרפואיות עליהן מסתמך התובע עומדות בדרישת תקנה 127 לתקנות סדר הדין האזרחי, בכל הנוגע ל"תעודת רופא". אמנם אלה אינן ערוכות באופן דווקני בהתאם לטופס המתאים שבתוספת לפקודת הראיות, אך לצורך התביעה כאן, סבורני כי הנן מספיקות לצורך עמידה בתנאי תקנה 127 לתקנות סד"א לעיל.

11. אשר על כן אני מורה על מינויו של ד"ר גיל שויד, מרח' הברזל 34, תל אביב 6971052 טל: 054-XXXX050, כמומחה רפואי מטעם ביהמ"ש בתחום הרפואה התעסוקתית, אשר יחווה את דעתו בשאלת מצבו הרפואי של התובע.

12. המומחה יגיש חוות דעתו תוך 60 יום מיום קבלת החלטה זו.

13. אני קובע כי הצדדים יישאו בשכ"ט המומחה בחלקים שווים, מחצית כל צד. המומחה ידאג להבטיח תשלום שכר טרחתו.

14. הצדדים רשאים למסור למומחה כל חומר רפואי שבידיהם, לרבות חוות דעת של מומחים אחרים, והמומחה יציין בחוות דעתו אלו מסמכים היו בפניו לצורך מתן חוות דעתו.

15. הצדדים רשאים להפנות למומחה שאלות הבהרה תוך 15 יום מיום קבלת חוות דעתו של המומחה והמומחה מתבקש להשיב תוך 15 יום נוספים.

המזכירות תמציא החלטה זו למומחה ולב"כ הצדדים.

לעיון ליום 10/2/20.

ניתנה היום, ג' כסלו תש"פ, 01 דצמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רפאל כהן
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: