ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוזה לרנר נגד גארי ראובן :

בפני: כבוד הרשמת א' אפעל-גבאי

המבקשת: רוזה לרנר

נגד

המשיב: גארי ראובן

בקשה לפטור מתשלום אגרה ומחובת הפקדת ערבון

תאריך הישיבה: ח' בתשרי תשנ"ח (9.10.97)

בשם המבקשת: עו"ד נורית גונן

בשם המשיב: עו"ד צ. אילוז

בבית המשפט העליון

החלטה

על יסוד הנתונים שבפני, ובעיקר העובדה כי המבקשת מתקיימת מהכנסה כוללת בסכום של 2,000 ש"ח בחודש, אני פוטרת את המבקשת מתשלום האגרה.

פני הדברים שונים בכל הנוגע לערבון. הערבון נועד להבטיח את הוצאותיו של הצד שכנגד. בענייננו, כבר נפסקו לזכות המשיב הוצאות בשני הליכים קודמים (סכום של 5,000 ש"ח במסגרת ע"א 3655/97 שהוגש בענין פסלות שופט וסכום של 15,000 ש"ח בפסק דינה של הערכאה הראשונה). הוצאות אלה טרם שולמו.

בעת הדיון שהתנהל בפני התברר, כי למבקשת שני ילדים בוגרים, אשר היו מעורבים גם בעיסקה הכושלת שהביאה להגשת התביעה על ידי המשיב. בתה של המבקשת עובדת כהנדסאית וחתנה עובד בבנין. בנה של המבקשת הוא מהנדס חשמל בהכשרתו אשר עובד בחברת החשמל. לאחר קניית דירת המריבה התגייסו ילדיה של המבקשת לעריכת שיפוצים בדירה, אשר עלותם הוערכה על ידי המבקשת בכתבי בי הדין שהוגשו בערכאה הראשונה בסכום של 20,000 דולר. המבקשת ציינה בעדותה, כי ילדיה רכשו את החומרים עבור השיפוץ ועבדו בדירה בעצמם.

בא-כוח בעלי הדין לא טענו בפני בנושא סיכויי הערעור, ואף אני לא אתייחס לכך.

בנסיבות אלה סברתי, כי אין מקום לפטור את המבקשת מחובת הפקדת ערבון, אשר נועד, כאמור, להבטיח את הוצאות המשיב בערעור. כדי להקל עם המבקשת, אני מאפשרת המרת הערבון בערבות צד ג' של ילדי המבקשת. כל אחד מכתבי הערבות יהיה בסכום של 20,000 ש"ח, כשסכום זה צמוד ונושא ריבית כחוק מיום מתן הערבות ועד התשלום בפועל. הערבויות יתמכו בתצהירם של הערבים לגבי רכושם ומקורות הכנסתם, והן יובאו לאישורי. הערבון או כתבי הערבות יופקדו תוך שלושים יום מיום קבלת ההחלטה.

ניתנה היום, ח' בתשרי תשנ"ח (9.10.97).

אורית אפעל-גבאי, שופטת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97048200.O04


מעורבים
תובע: רוזה לרנר
נתבע: גארי ראובן
שופט :
עורכי דין: