ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענבי ניסים נגד קלינפלץ יוסף :

בפני: כבוד הרשמת א' אפעל-גבאי

המבקשים: 1. ענבי ניסים
2. ענבי מרדכי

נגד

המשיב: קלינפלץ יוסף

בקשה לאחר מתן פסק-דין

בשם המבקשים: עו"ד יואל גולדברג

בשם המשיב: עו"ד צבי גולן

בבית המשפט העליון

החלטה

זוהי בקשה לביטול החלטתי מיום 31.7.97 בדבר דחיית הבקשה לרשות ערעור על-פי תקנות 404(ב) ו431- לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד1984-.

בא-כוח המבקשים טוען בבקשתו, כי הבקשה להארכת מועד להפקדת הערבון שהוגשה ביום 30.7.97 נתמכה בתצהיר המבקש הראשון מיום 27.7.97, והוא איננו יודע מדוע הגיעה לדיון ללא התצהיר.

אשר לכך יש לומר, כי הבקשה הנ"ל שהוגשה ביום 30.7.97 היא בקשה קצרה בת שני עמודים, אשר אינה כוללת הפנייה לתצהיר, והמילה "תצהיר" כלל אינה מופיעה בה. ואולם, גם אניח לצורך החלטה זו, כי אכן הכילה הבקשה המקורית תצהיר, אותו תצהיר אשר צורף לבקשה לביטול החלטה, לא הייתי משנה את החלטתי בדבר דחיית הבקשה לרשות ערעור.

אבאר עמדתי: בבקשה להארכת מועד נאמר, כי בא כוח המבקשים שלח למבקש (לא נאמר למי מן המבקשים) ביום 8.1.97 מכתב, אשר העתקו לא צורף, בו נתבקש אותו מבקש להעביר את סכום הערבון במישרין לבית-המשפט העליון. בא כוח המבקשים סבר, כי מרשו עשה כן. בתצהיר מיום 27.7.97 אשר צורף לבקשה לביטול החלטה נאמר, כי באותו מכתב מיום 8.1.97 נדרש המבקש הראשון להמציא ערבות בנקאית למשרד בא כוח המבקשים, ולא לבית-המשפט העליון כגירסת בא כוח המבקשים. המבקש הראשון מוסיף וטוען, כי סבר שבא כוחו ידאג להפקדת הערבון והוא ידאג לכסות את הסכום שהופקד. יוצא, איפא, כי בפי המבקש הראשון בתצהירו גירסה לפיה סבר שבא כוחו יפקיד עבורו את הערבון, ובפי בא כוחו גירסה הכלולה בבקשה לפיה נתבקש הלקוח להפקיד את הערבון במישרין בבית-המשפט. כבר הוזכר, כי המכתב מיום 8.1.97 אשר כתב בא כוח המבקש בענין הערבון, ואשר שני הטוענים מתייחסים אליו - לא צורף.

בנסיבות אלה, כאשר אין בפי המבקשים גירסה עובדתית אמינה ואחידה המבארת את נסיבות האחור בהפקדת הערבון, אין גם כל אפשרות להעריך אם המדובר בגירסה המסברת את האוזן והמצדיקה את האחור.

אשר על כן החלטתי לדחות את הבקשה ולהשאיר את ההחלטה מיום 31.7.97 בדבר דחיית הבקשה לרשות ערעור על כנה.

ניתנה היום, ז' בתשרי תשנ"ח (8.10.97).

אורית אפעל-גבאי, שופטת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
96085440.O08


מעורבים
תובע: ענבי ניסים
נתבע: קלינפלץ יוסף
שופט :
עורכי דין: