ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בתיה סגל נגד כונס הנכסים הרשמי :

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקשים: 1. בתיה סגל
2. פיליפ גרינהולץ
3. יהלומי כפריס בע"מ
4. תכשיטי כפריס בע"מ
5. סגל יוסף,עו"ד
ע"י ב"כ עו"ד ע. רומנו

נגד

המשיבים: 1. כונס הנכסים הרשמי
2. יובל גרין,עו"ד מפרק החברה מרכז תצוגה
סחר חיפה בע"מ
3. יעקב מרמלשטיין
4. מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על החלטתו
של בית המשפט המחוזי בחיפה
מיום 22.7.97 בתיק פש"ר
1011/96, המ' 23462/97
שניתנה על ידי כבוד השופטת
גילאור

בבית המשפט העליון העליון

החלטה

בית המשפט המחוזי בחיפה (כבוד השופטת גילאור) מינה את עו"ד גרין כמפרק החברה. ב"כ הכנ"ר הסכים למינויו. בעשותה כן, נתנה השופטת המלומדת דעתה לטענה לפיה היה עו"ד גרין בעבר עובד במשרדו של עו"ד צימרמן בא כוח אחד מנושי החברה, יעקב מרמלשטיין. עם זאת נעתרה לבקשה למנותו, בקבעה כי מעורבותו בעבר בייצוג מר מרמלשטיין לא יפריע לו בתפקידו בהיותו מודע לכך כי במילוי תפקידו משמש הוא כזרועו הארוכה של בית המשפט ועליו לפעול לטובת כל הנושים.

בית המשפט הוסיף וציין, כי בשלב זה לא ימנה מפרק נוסף ויעשה זאת בעתיד אם יהיה הדבר דרוש, ואז ימנה בנוסף את רו"ח קופרשטוק כבקשת המבקשת.

אין מקום להתערב בהחלטתו של בית המשפט. כפי שעולה מההחלטה, אין הנושה מרמלשטיין מיוצג עוד על ידי עו"ד גרין ואין סיבה לחשוד בו שימעל בתפקידו כמפרק ובאמון בית המשפט בו.

יחד עם זאת, עלי לציין שניים אלה:

האחד, לעניין שכרו של עו"ד גרין שהצהיר כי אין הוא מבקש שכר מקופת הפרוק והוא יקבל את חלקו כשותף לפי ההתחשבנות בינו לבין עו"ד צמרמן (המייצג את הנושה מרמלשטיין). הדבר פסול בעיני שהרי אם יצפה המפרק לקבל שכר לפי התוצאות שישיג הנושה הנ"ל, ייקלע הוא לניגוד עניינים, דבר אותו יש למנוע. שכר הטרחה יצטרך להקבע על ידי בית משפט ועל עו"ד גרין להמנע מכל "שותפות" עם מר צימרמן בכל מה שקשור במרמלשטיין.

השני, אם יווצר מצב שיצביע על ניגוד עניינים בפועל, או תווצרנה בשטח עובדות שתצדקנה החלפת המפרק או צירוף מפרק נוסף, יוכל כל צד מעוניין לפנות ולבקש זאת ועל הכונ"ר להמשיך להיות בתמונה בעניין זה.

כפוף להערות אלה הבקשה נדחית ללא הזמנת תשובה וללא הוצאות.

ניתנה היום, י"ב בתשרי תשנ"ח (13.10.97).

ת

העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
97054110.J03


מעורבים
תובע: בתיה סגל
נתבע: כונס הנכסים הרשמי
שופט :
עורכי דין: