ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב הראל נגד שולדר חברה לבניה בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת בטינה טאובר

מבקש

יעקב הראל

נגד

משיבים

  1. שולדר חברה לבניה בע"מ – (בפירוק)
  2. דב שולדר
  3. עו"ד שי אלמקייס
  4. כונס הנכסים הרשמי מחוז חיפה והצפון

החלטה

1. ביום 27/08/19 ניתנה החלטה אשר דחתה את בקשת המבקש לדון בבקשתו הנוגעת להסדרת רישום דירתו הידועה כחלק מחלקה 3 גוש 19918 ואשר מתעכבת לטענתו בהיעדר הסכמת חלק מדיירי הבית ליתן הסכמתם לרישום כמבוקש על ידי המבקש, במסגרת הליך הפירוק, לאחר שהמבקש אף לא הגיש תשובה לעמדת המפרק והכנ"ר.

2. בהחלטה שניתנה ביום 27/08/19 הובהר כי הואיל והנכס בו מצויה דירת המבקש אינם חלק ממסת נכסי הפירוק כעולה גם מתגובת הכנ"ר , אין מקום לדון בבקשה במסגרת תיק הפירוק. עוד צוין בהחלטה כי שמורה למבקש הזכות לנקוט בהליך אזרחי על מנת לשמור על זכויותיו בנכס נשוא הבקשה.

3. המבקש מיאן להשלים עם ההחלטה והגיש בקשה לעיון נוסף בהחלטה. לעמדתו מאחר ונקבע במסגרת תיק הפירוק ביום 04/05/10 במסגרת הסכמות שהושגו בין המפרק, החברה ועו"ד שמואל שינפלד , כי עו"ד שינפלד יטפל בכל הקשור להעברת הדירות והחנויות בבניין על שם הרוכשים או חליפיהם , ואף נתנה ביום 18/02/15 החלטה המסמיכה את עו"ד שי אלמקייס לטפל ברישום הזכויות על שם הרוכשים ו/או חליפיהם, ואלה לא פעלו להשלמת הפעולות על בית משפט של פירוק לדון בבקשתו.

4. לאחר שנתקבלה עמדת המפרק והכנ"ר לבקשתו הנוספת של המבקש, ואף עיינתי בתשובתו של המבקש , נחה דעתי כי אין מקום להסדיר את רישום דירת המבקש במסגרת תיק הפירוק. אין ולא יכולה להיות מחלוקת כי דירתו של המבקש והנכס נשוא הבקשה אינם מהווים חלק ממסת נכסי הפירוק של החברה.
5. עצם העובדה כי ניתנה בתיק הפירוק החלטה המאשרת את צירופו של עו"ד שי אלמקייס לייפוי הכוח המקורי שניתן לחברה והרוכשים המקוריים לעו"ד שינפלד לשם רישום הנכס, אינה מעלה או מורידה לסוגיית הערכאה המוסמכת לדון בסוגיית רישום הנכס והמחלוקות הכרוכות בכך. זאת בפרט, כשעולה כי העיכוב ברישום הזכויות והנפקת אישוריי הזכויות בנכס, נובע ממחלוקת שהתגלעה בין בעלי הזכויות והדירות בבניין לגבי אופן הצמדת שטח מסויום בחצר הבניין לדירת המבקש.

6. משכך סבורני כי אין מקום לשנות מן ההחלטה שניתנה ביום 27/08/19 וענניה של בקשה זו אינו נוגע להליך הפירוק ואינו אמור להתברר במסגרתו.

7. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

8. המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ג' חשוון תש"פ, 01 נובמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב הראל
נתבע: שולדר חברה לבניה בע"מ
שופט :
עורכי דין: