ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סעדה אלברט נגד קנדקס בע"מ :

בפני: כבוד השופט י' טירקל

המבקש: סעדה אלברט

נגד

המשיבים: 1. קנדקס בע"מ
2. פישר אירנה
3. פינק חוה
4. פישר חנה
5. גרונדלנד יוסף

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט
המחוזי בחיפה בהמר/ 2273/96, ה.פ. 671/96)
שניתנה ביום 9.3.97 על ידי כבוד הרשם
ע' גרשון

בשם המבקש: עו"ד א' קליין

בשם המשיבים: עו"ד י' פלק

בבית המשפט העליון

החלטה

1. במסגרת התדיינויות שונות בין בעלי הדין נעשה ביניהם הסכם דיוני, לפיו אוחדו הדיונים בכל התובענות ונקבע כי "הצדדים יהיו כאמור בכותרת לעיל", שבה נקבו בשמותיהם של המבקש ושל המשיבה מס' 1 בלבד וכי הסכסוך הוא בין בעלי דין אלה בלבד. כן הוסכם כי המחלוקות יוכרעו על ידי בורר. בית משפט השלום בעכו, שההסכם הוגש לו, נתן להסכם תוקף של החלטה.

המבקש הגיש לבורר כתב תביעה נגד כל המשיבים. בקשה למחוק את המשיבים מס' 2 - 5 נדחתה על ידי הבורר. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי המשיבים מס' 2 - 5 "אינם קשורים בהסכם בוררות עם המשיב". לפיכך הורה לעכב את הליכי הבוררות שלפניו, ככל שהתביעה מתייחסת למשיבים אלה, עד להחלטה בתובענה העיקרית שהגישו המשיבים בענין זה. עוד הורה כי הבורר רשאי להמשיך ולנהל את הבוררות ככל שהיא מתייחסת לסכסוך שבין המבקש לבין המשיבה מס' 1.

המבקש ביקש להרשות לו לערער על ההחלטה. המשיבים השיבו על הבקשה.

2. עיינתי בטענותיהם של באי כוח בעלי הדין ולא מצאתי ממש בבקשה. בעיני העיקר הוא כי, כאמור לעיל, הסכימו באי כוח בעלי הדין שהסכסוך הוא בין המבקש והמשיבה מס' 1 בלבד. יתר על כן, בדיון אחר בבית משפט השלום, כשנה ומחצה אחרי אשורו של ההסכם, הורה בית המשפט "כדי למנוע ספיקות" שהמבקש והמשיבה מס' 1 הם בעלי הדין וכי יתר בעלי הדין "ימחקו מכתבי הטענות". המבקש לא השיג על כך.

3. הבקשה להרשות ערעור נדחית.

המבקש ישא בהוצאות הבקשה בסך 5,000 ש"ח.

ניתנה היום, כ"ז בתשרי תשנ"ח (28.10.97).


העתק מתאים למקור
שמריהו כהן - מזכיר ראשי
COURT
/מפ


מעורבים
תובע: סעדה אלברט
נתבע: קנדקס בע"מ
שופט :
עורכי דין: