ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ע"י ב"כ עו"ד ה' לוי נגד ע"י ב"כ עו"ד מ' ביר נבוים :


בפני כבוד ה שופט יהודה ליבליין

המבקשים (הנאשמים)
ע"י ב"כ עו"ד ה' לוי

  1. זהבה אפריאט
  2. שמעון סיני אפריאט

נגד

המשיבה (המאשימה)
ע"י ב"כ עו"ד מ' ביר נבוים
ועדה מקומית לתכנון ובניה אשדוד ('500200704)

החלטה

בפניי בקשת הנאשמים, שהוגש בעניינם כתב אישום מתוקן שבו מיוחסת להם עבירה של הפרת צו שיפוטי, להתיר להם לזמן לעדות שורה ארוכה של עדי הגנה.

בהתאם להחלטתי מיום 23.9.2019, הגישו הנאשמים בקשה מתוקנת, ובה נימקו לגבי כל אחד ואחד מן העדים את הרלוונטיות של עדותו לאישומים המיוחסים.

בקשה זו הועברה לתגובת המאשימה, אשר בתגובתה מיום 10.10.2019, מסרה כי איננה מתנגדת למבוקש, אך שומרת לעצמה את הזכות להגיש בקשה לזמן עדי הזמה , בכל הקשור לטענות הנאשמים לרשלנות העירייה בטיפול בבקשתם לקבלת היתר.

לאחר עיון בבקשה, ובתגובת המאשימה, החלטתי להיעתר לבקשה באופן חלקי וזאת על אף שהמאשימה איננה מתנגדת למבוקש.

בהתאם לסעיף 1 לפקודת הראיות [נוסח חדש] תשל"א -1971, תנאי לזימון אדם לעדות הוא שעדותו שייכת לעניין.

בענייננו, הנאשמים מואשמים בהפרת צו שיפוטי, והם אינם חולקים על כך כי ה לכה למעשה לא ביצעו את הצו. יחד עם זאת, עולה מן הבקשה לזימון העדים, כי הנאשמים יבקשו להראות שאי ביצוע הצווים נובע באופן מלא או באופן חלקי מהתנהלות המאשימה. בהתאם, אתיר זימון עדים שמבוקש, כי יעידו על התנהלות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אשדוד.

לפיכך, אני מתיר את זימון העדים, אשר על פני הדברים קשורים בב קשות הנאשמים לקבלת היתר, והם: האדריכל בני שילון, המהנדס חיים סבן, האדריכלית סבטה רייכלין, ועובד הארכיב שבעניינו נמסר רק שמו הפרטי, שרלי, ו מספר הטלפון הנייד שלו, ובעניין זה על המאשימה לסייע לנאשמים לקבל את פרטיו המלאים.

אינני מתיר את זימונו של עו"ד נריה און שכן על פי המפורט בבקשה, עדותו איננה רלוונטית ויתרה מכך, על פני הדברים חל עליה חסיון עו"ד לקוח. אינני מתיר את עדותה של הגברת רווית יאנקו, שכן אין בעדותה כדי לשפוך אור על ההתנהלות הנטענת של הוועדה המקומית, ו כך גם עדותו של האדריכל רייטבלט, שפועל עבור הנאשמים בתקופה שלאחר הגשת כתב האישום.

תנאי לזימון העדים הוא הבטחת שכר עדותם, ולכן הנאשמים יפקידו בקופת בית המשפט עד ליום 21.11.2019 סך כולל של 2,000 ₪. בכפוף להפקדה זו, ובכפוף לכך שימסרו פרטים מלאים של עובד הארכיב, תשלח המזכירות זימון לעדים הנדונים לדיון שנקבע ליום 19.2.2020 בשעה 14:30.

המאשימה תמסור פרטים מלאים של עובד הארכיב עד ליום 21.11.2019.

בשל זימון העדים הנוספים, לא ניתן יהיה לשמוע את מלוא הראיות בישיבה הקבועה ביום 5.2.2020, ובמועד זה תישמע פרשת התביעה וישמעו עדויות הנאשמים.

אני קובע לסיום פרשת הגנה בעדויות העדים המפורטים לעיל, אשר התרתי את עדותם, ליום 19.2.2020 מהשעה 14:30 ועד סיום.

המזכירות תודיע לצדדים, תקבע ת"פ ליום 24.11.2019 ותרשום את המועד הנוסף ביומן בית המשפט.

ניתנה היום, י"ז תשרי תש"פ, 16 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.

יהודה ליבליין, שופט


מעורבים
תובע: ע"י ב"כ עו"ד ה' לוי
נתבע: ע"י ב"כ עו"ד מ' ביר נבוים
שופט :
עורכי דין: