ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופירה פרחי נגד אלון אלדר :

בפני כבוד הרשמת הבכירה טלי מירום

התובעות

  1. אופירה פרחי
  2. נטלי פרחי

נגד

הנתבע

אלון אלדר

החלטה

תובעת מס' 1 הגישה תביעה כספית נגד הנתבע, עורך דין במקצועו, בגין מחלוקת על תשלום שכר טרחה בתמורה לשירותים משפטיים עבור תובעת מס' 2, אמה. במקורה הוגשה התביעה על ידי תובעת מס' 1 בלבד.
הנתבע הגיש כתב הגנה, במסגרתו ביקש את סילוק התביעה על הסף מחמת העדר יריבות ו/או העדר עילה. לטענתו, הסכם שכר הטרחה נכרת עם תובעת מס' 2, למתן שירותים משפטיים עבורה, ומכאן שאין לתובעת מס' 1 עילת תביעה כלפיו.
בהחלטה מיום 26.8.19 הוריתי לתובעת להשיב על הבקשה. התובעת הגישה, חלף זאת, בקשה לתיקון התביעה על ידי הוספתה של תובעת מס' 2 כתובעת נוספת. במסגרת בקשתה זו טענה, כי היעתרות לבקשה תייתר את תשובתה לבקשת הנתבע.
בהחלטה מיום 9.9.19 נעתרתי לבקשת התובעת, משמצאתי כי תובעת מס' 2 הינה, אכן, צד דרוש ורלוונטי בתובענה, בין השאר לאור טענות הנתבע. במסגרת ההחלטה הוריתי לנתבע להודיע, האם לאור תיקון התביעה והוספתה של תובעת מס' 2 הינו עומד על בקשתו.
הנתבע לא מסר כל הודעה, הגם שהמועד לכך חלף.
כיוון שנימוקו היחיד של הנתבע בבקשתו למחיקת התביעה על הסף הוא כי הסכם שכר הטרחה נכרת מול תובעת מס' 2 ולא מול תובעת מס' 1, וכאשר עניין זה בא על תיקונו על ידי צירופה של תובעת מס' 2 לתביעה, וכן בשים לב למהות ההליך ולגמישות הנתונה לבית המשפט לתביעות קטנות בכל הקשור לסדרי הדין ולדיני הראיות (סעיף 62 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984) אני מוצאת, כי בקשת הנתבע מתייתרת.
אשר על כן, אני מורה על מחיקת בקשת הנתבע לסילוק התביעה על הסף.
בנסיבות המקרה ובשים לב למהות ההליך, אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ד תשרי תש"פ, 23 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אופירה פרחי
נתבע: אלון אלדר
שופט :
עורכי דין: