ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין habtom gebrezgi נגד דניה סיבוס בע"מ :

13 אוקטובר 2019
לפני: כבוד הרשמת רעות שמר בגס

התובע:
habtom gebrezgi

-
הנתבעת:
דניה סיבוס בע"מ

החלטה

לפניי בקשה שהגישה הנתבעת לחיוב התובע בהפקדת ערובה לכיסוי הוצאותיה המשפטיות בהליך שבנדון.

לאחר שעיינתי בבקשה, בתגובה, בתשובה ובכתבי הטענות שבתיק, שוכנעתי כי דין הבקשה להתקבל, וזאת מאחר שהתובע לא הציג ראשית ראייה להוכחת תביעתו כנגד כנגד הנתבעת.
האסמכתא היחידה שהציג התובע לביסוס טענותיו שנטענו בכתב התביעה היא צילום של תעודת הסמכה לעבודות בגובה שנערכה לתובע בחצרי הנתבעת מיום 11.6.2010, כאשר מועד תפוגתה של תעודת ההסמכה הוא ביום 10.6.2012 .
בכך אין כדי להוות ראשית ראייה לקיומם של יחסי עבודה בין הצדדים לתקופה הנטענת בכתב התביעה, ומקל וחומר שאין בכך כדי להוות ראשית ראייה לקיומו של חוב כלשהו שחבה הנתבעת לתובע בגין תקופת עבודתו הנטענת.
אוסיף כי בניגוד לטענות התובע במסגרת תגובתו לבקשה שהגישה הנתבעת לסילוק על הסף, לא הציג התובע כרטיסי עבודה שיש בהם כדי לתמוך בטענה כי התובע הועסק בנתבעת במועד כלשהו .
בנסיבות אלה, מקובלת עלי טענת הנתבעת כי אין בתעודות ההסמכה לעבודה בגובה כדי להוות ראיה לכך שהתובע היה עובד של הנתבעת ואף לא לכך שהוצב בחצריה , זאת הגם שייתכן כי במסגרת עבודתו אצל קב לן משנה עבר את בחצריה של הנתבעת את ההכשרה, לצד עובדים אחרים של קבלני המשנה.
כמו כן מקובלת עלי טענת הנתבעת כי חלוף הזמן והשיהוי הרב בהגשת התביעה יוצרים קושי ראיתי ברור בבירור העובדות הנט ענות בכתב התביעה, אשר נטענו ללא כל תימוכין.
לפיכך, ככל שעומד התובע על תביעתו כנגד הנתבעת יפקיד התובע ערבות בסך 2,000 ש"ח במזכירות בית הדין לעבודה וזאת עד ליום 13.11.19 שאם לא כן תימחק התביעה כנגד הנתבעת ללא התראה נוספת.
משהתקבלה הבקשה להפקדת ערובה ישתתף התובע בהוצאות הנתבעת בגין הגשת התגובה בסכום של 2,000 ש"ח אשר ישולמו לנתבעת בתוך 30 יום מהיום.

לעיוני ביום 14.11.19

ניתנה היום, י"ד תשרי תש"פ, (13 אוקטובר 2019) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: habtom gebrezgi
נתבע: דניה סיבוס בע"מ
שופט :
עורכי דין: