ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עומר אלעלי נגד אמג'ד ג'אבר :

בפני כבוד ה שופטת מרב בן-ארי

תובעים:

  1. עומר אלעלי
  2. רים אלעלי
  3. טהה אלעל

נגד

נתבע:
אמג'ד ג'אבר

החלטה

1. בקשת הנתבע להעביר את הדיון בתובענה לבית משפט המחוזי בירושלים מחמת היעדר סמכות מקומית לבית משפט זה.

2. זוהי תובענה כספית שעניינה רשלנות בטיפול בתביעה לנזקי גוף שעילתה רשלנות רפואית.

3. התובעים אינם חולק ים על כך שמקום עסקו- משרדו של הנתבע בירושלים וכך גם מקום מגוריו. כמו כן אין מחלוקת על כך שמקום יצירת ההתחייבות הינו בירושלים. טענתם היחידה של התובעים היא, שנוכח המרחקים הקצרים בין בית המשפט המחוזי בלוד לעיר ירושלים, אין להיעתר לבקשה.

התובעים הוסיפו, שהתובענה מושא תביעת הרשלנות נדונה בבית המשפט המחוזי בחיפה. אמנם כך, אולם בהתייחס לפרמטרים האחרים שצוינו, ומאחר שהתובעים לא העלו בקשה מטעמם ביחס למקום הדיון הראוי לפי התקנות, הבקשה תידון בהתייחס לסמכות המקומית בירושלים.

4. הפסיקה מתייחסת למשקלה של הסמכות המקומית, בשים לב למרחקים הקצרים הקיימים בין בתי המשפט השונים. עם זאת, כל עוד קיימת הוראה בתקנות בדבר סמכות מקומית, על בית המשפט לתת לה תוקף. לא כל שכן, שעה שהנתבע עמד על בקשתו, בתשובה שהגיש.

5. מעת שבעל דין עומד על זכותו הדיונית לקיים את הדיון בבית המשפט בעל הסמכות המקומית המתאימה, חלות הוראות הדין, ולא ניתן להתייחס לטענות חסרות רלבנטיות בדין ביחס למרחקי נסיעה.

6. לנוכח מקום מגוריו ועסקו של הנתבע, ובהיעדר הצבעה של מי מהצדדים על פרט המקנה סמכות לבית משפט במחוז מרכז, הרי בית משפט זה אכן נעדר סמכות מקומית. לפיכך, בקשת הנתבע בדין יסודה.

51293717. בהתאם, מנימוקי הבקשה, ומכוח סמכותי לפי סעיף 79 (א) לחוק בתי המשפט, אני מורה על העברת הדיון בתובענה לבתי משפט המחוזי במחוז ירושלים. המזכירות תעביר העתק החלטה זו לכבוד נשיא בי ת משפט ה מחוזי בירושלים, לקביעת המותב שידון בתובענה ותפעל לסגירת התיק בבית משפט זה .

בנסיבות העניין, איני עושה צו להוצאות.

ניתנה היום, י"א תשרי תש"פ, 10 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עומר אלעלי
נתבע: אמג'ד ג'אבר
שופט :
עורכי דין: