ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבישי יהושע שור נגד אופרייט ליס בע"מ :

בפני כבוד ה שופטת רקפת סגל מוהר

התובע

אבישי יהושע שור

נגד

הנתבעים

1.אופרייט ליס בע"מ
2.ערן בן-דוד

פסק דין

לפניי תביעה לתשלום סך של 1,480 ₪ - סכום המהווה הפרש בין הסך הכולל של 4,399 ₪ אותו שילם התובע לשמאי שבדק את רכבו בעקבות תאונה שאין חולק על כך כי אירעה באשמת נתבע 2, לבין הסכום ששולם לו על ידי נתבעת 1 שהיא חב' הביטוח בה היה מבוטח רכבו של נתבע 2 בעת הרלבנטית.

במהלך הדיון שהתקיים בפניי הגישה אשת התובע (שתביעה זו הוגשה בשמה בתחילה בטעות), אישור בדבר אי דרישת מע"מ מצידה בגין החשבונית שהוצאה על ידי המוסך בו תוקן הרכב שנפגע. כן הוגש העתק של רישיון הרכב המלמד על כך שמדובר ברכב הרשום על שמו של התובע.

לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ובהן הודאת נתבע 2 בגרימת התאונה, הסברי התובע ורעייתו בכל הנוגע לסיבה שגרמה לבדיקת הרכב רק בחלוף חצי שנה מאז התאונה (מחלתו הקשה של אבי התובע), הסברי נציג הנתבעת בדבר הסיבות שהובילו להפחתת סכום הפיצוי וטענתו בדבר האפשרות התאורטית שרכב התובע נפגע פגיעה נוספת במהלך התקופה שחלפה מאז התאונה ועד למועד בדיקתו ועיינתי בראיות שצורפו לכתב התביעה, מסקנתי היא כי דין התביעה להתקבל.

גרסת התובע ואשתו נשמעה לי מהימנה ודו"ח השמאי ומסמכי תיקון הרכב בפועל מתיישבים עם אופי הפגיעה נושא התאונה והתביעה.

לאור כל האמור לעיל, אני מחייבת את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובע את ההפרש בסך של 1,480 ₪ בתוספת הוצאות משפט בסך 300 ₪ ובסה"כ 1,780 ₪. סכום זה ישולם בתוך 30 ימים מיום המצאת פסק הדין לנתבעים, שאם לא כן ישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק עד ליום התשלום בפועל.

זכות הגשת בקשת רשות ערעור בתוך 15 ימים מיום המצאת פס ק הדין לצדדים.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, י"א תשרי תש"פ, 10 אוקטובר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבישי יהושע שור
נתבע: אופרייט ליס בע"מ
שופט :
עורכי דין: