ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל דהרי נגד כושר פיננסים כושר פיננסים :


בפני כבוד ה רשם בכיר מוהנד חליאלה

מבקשים

שמואל דהרי

נגד

משיבים
כושר פיננסים כושר פיננסים

החלטה

1.כבר בעת כתיבת ההחלטה הקודמת היה צפוי בוודאות קרובה כי התובע לא ישלים עם אי חיובה של טלזר בהוצאות וכי אם לא תחויב בהוצאות כי אז תוגש בקשה בעניין זה על ידי התובע. משום כך – ואף כי אין חובה לנמק את ההחלטה בעניין ההוצאות – היא נומקה עניינית מתוך תקווה כי יחסוך הדבר את הצורך בהגשת בקשה לקבלת נימוקים. ברם, תוחלתי נכזבה. התובע שהוא משפטן אינו משלים עם נימוקי ההחלטה ומבקש לשנות אותה בדרך של עיון חוזר.

2.הכלל הוא שהחלטת בית משפט שניתנה לאחר שמיעת טענותיו של בעל דין שרואה עצמו נפגע ממנה – היא סופית והדרך לביטולה או לשינויה היא בפניה לערכאה המוסמכת על פי דין לבטלה או לשנותה.

3.ביטול החלטה על דרך של עיון חוזר אפשרי שעה שחל שינוי נסיבות, או כשיש שגגה ברורה באופן שלא ראוי להטריח את ערכאת הערעור אלא יותר עדיף ויותר יעיל לחזור למותב עצמו שנתן את ההחלטה ולהפנות תשומת לבו לשגגה שנפלה בהחלטתו.

4.למעט אותם מקרים – אין לבעל דין זכות לחזור אל המותב ולבקש פעם נוספת לשכנע.

5.אי שמירה על הכללים בעניין הסופיות של החלטות שיפוטיות תגרום להצפת בתי המשפט שיצטר כו לדון באותה בקשה מספר בלתי מוגבל של פעמים. הדבר אמור במיוחד בתביעות קטנות בהן אין חיוב באגרה בגין בקשות. ודוק: אם בית המשפט ישתכנע וישנה את החלטתו – כי אז עשוי הצד שכנגד גם הוא לנסות את מזלו ולהגיש בקשה לעיון חוזר בחלטה שנתינה בבקשה לעיון חוזר שהגיש הצד השני, וכך הלאה – לא יהיה לדבר סוף.

6.במקרה שלנו – אין עילה לעיון חוזר. התובע עתר חיובה של טלזר בהוצאות. בית המשפט התייחס לנושא ההוצאות במסגרת החלטתו ומצא כי אין מקום לחיובה של טלזר בהוצאות מהטעמים המיוחדים שפורטו בהחלטה לאור הנסיבות המיוחדות של המקרה .

7.אם התובע סבור כי ההחלטה שגויה משפטית – כי אז רשאי הוא לפנות לערכאה המוסמכת לבטלה או לשנותה.

8.לאור כל האמור לעיל מצאתי כי בקשה זו טרדנית היא ומיותרת. משום כך – שקלתי לחייב את התובע בהוצאת לאוצר המדינה בגין בזבוז זמנו של בית המשפט. לאחר ששקלתי בדבר – החלטתי להימנע מכך הפעם וזאת בתקווה כי הערה זו תגרום לכך שהתובע – שהוא ,כאמור, משפטן – יימנע בעתיד מהגשת בקשות לעיון חוזר במקרים שאינם מתאימים.

הבקשה לעיון חוזר נדחית מהעדר עילה לעיון חוזר.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ח' אלול תשע"ט, 08 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שמואל דהרי
נתבע: כושר פיננסים כושר פיננסים
שופט :
עורכי דין: