ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרמה מוצרים ושרותים וטרנריים בע"מ נגד עמאד סואעד :


בפני כבוד ה שופטת מיכל ברלינר לוי

מבקשים/נתבעים

  1. דרמה מוצרים ושרותים וטרנריים בע"מ
  2. חיות ועוד בע"מ
  3. אייל נחמיאס
  4. מרים בללטי

נגד

משיב/תובע
עמאד סואעד

החלטה

בפני שתי בקשות שהגישו הנתבעים. האחת, בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר הגנה כנגד נתבעים 1-3 , והשנייה בקשה להעברת מקום הדיון בתובענה לחיפה מחמת חוסר סמכות מקומית.

עסקינן בתביעה לפינוי מושכר, נכס מקרקעין המצוי בקרית טבעון.

לעניין הבקשה הראשונה, משכתב התביעה נמסר לנתבעים 1-3, אין מדובר בביטול פסק דין מחמת הצדק. עם זאת, בהתייחס למחדלם של הנתבעים ולסיכויי ההגנה, כאשר בהתאם להלכה הפסוקה די בהגנה קלושה בלבד, אני מוצאת כי יש להורות על ביטול פסק הדין כנגד תשלום הוצאות התובע. לאור האמור, אני מורה כי פסק הדין יבוטל בכפוף להפקדת הוצאות התובע בסך של 2,000 ₪ בקופת בית המשפט, וזאת תוך 30 ימים מהיום.

יופקדו ההוצאות כאמור לעיל, יבוטל פסק הדין שניתן כנגד הנתבעים 1-3, הסכום אשר יופקד יועבר באמצעות המזכירות לתובע, ויינתנו הוראות להמשך.

לעניין הבקשה השנייה, על אף שלא אחת נקבע בפסיקה כי אין לייחס משמעות מופרזת לשאלת הסמכות המקומית, בין היתר, בהתחשב בגודלה של מדינתנו והמרחקים בין עריה, נוכח העלאת הטענה, אין מנוס מלדון ולהכריע בה.

בהתאם לתקנה 4 לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד – 1 984 "תובענה שבמקרקעין תוגש לבית המשפט שבאזור שיפוטו הם מצויים", כאשר נשאלת השאלה האם תביעה לפינוי מושכר תיחשב כ"תובענה במקרקעין".
טענת המ שיב, כי התקנה מוגבלת רק לתובענות בהן הבעלות גופה שנויה במחלוקת אינה משוללת יסוד. ע ל אף זאת, מעיון בפסיקה עולה כי תביעה לפינוי מושכר כבנדון, היא תביעה למימוש זכות בעלים בנכס לקבלת סעד של פינוי, בעקבותיו יחול שינוי בחזקה בנכס, באופן שמדובר בתביעה במקרקעין לעניין תקנה 4 לתקנות סדר הדין האזרחי, שעליה להתברר באזור השיפוט בו מצוי הנכס. השווה הניתוח המוזכר בתא"ח 47735-11-15 חז נכסים והשקעות בע"מ נ' זיבי זיתוני (17/12/15) , וכן תא"ח 22096-08-13 רכבת ישראל בע"מ נ' חברת הנסיעות והתיירות נצרת בע"מ ואח' (25/11/13), ות"א 44799-07-13 עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ נ' טרסולה (9/1/14).

לאור האמור, אני מורה על העברת התביעה לנשיא בתי המשפט במחוז חיפה לשם ניתובה.

הדיון הקבוע בתיק בנוגע לנתבעת 4 - מבוטל בשלב זה.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, ח' אלול תשע"ט, 08 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דרמה מוצרים ושרותים וטרנריים בע"מ
נתבע: עמאד סואעד
שופט :
עורכי דין: