ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמחה ברנע נגד ע"י ב"כ עו"ד ע' שטרית צביק :


בפני כבוד השופט יהודה ליבליין

המבקשת

שמחה ברנע

נגד

המשיב
ע"י ב"כ עו"ד ע' שטרית צביק

13. בנק דיסקונט

החלטה

בפניי בקשת הגב' שמחה ברנע (להלן – "המבקשת") לבטל את ההוצאות בסכום של 1,000 ₪, שנקבע שנפסקו לחובתה בפסק הדין שניתן ביום 23.5.2019, וזאת בשל אי התייצבותה לדיון שנקבע.

יצויין, שאין טענה בפי המבקשת כי לא ידעה על מועד הדיון, אלא שסברה, כי נוכח העובדה שניתן צו כינוס בעניינו של המשיב 1, אזי ההליך מיותר, ואין מקום להמשך ניהול ההליך, ובהתאם, לא התייצבה לדיון.

נוסף על האמור, טוענת המבקשת, כי הינה מפרנסת יחידה ובעלה נכה, כך שתשלום של 1,000 ₪ יכביד עליה ועל משפחתה.

המשיב מתנגד לבקשה, וטוען, כי ב"כ המשיב התייצב באולם בית המשפט באשדוד, כאשר משרדו נמצא בתל אביב.
עוד צויין, כי הוגשה תגובה להמרצת הפתיחה, וכי יום קודם הדיון, בית המשפט נתן החלטה, כי על אף צו הכינוס בעניינו של המשיב 1, הדיון יתקיים כסדרו.

לאחר עיון בטענות המבקשת, ובתגובת המשיב, אני דוחה את הבקשה, שכן אין כל עילה לביטול ההוצאות שנפסקו לחובת המבקשת במסגרת פסק הדין מיום 23.5.2019.

אין מחלוקת, כי המבקשת ידעה על המועד לדיון, ולמרות זאת לא התייצבה מתוך שהניחה כי לנוכח צו הכינוס שניתן בעניינו של המשיב 1, מתייתר ההליך. מדובר במחדל של המבקשת. אם סברה המבקשת, כי הליך מתייתר היה עליה להגיש בקשה מתאימה לבית המשפט טרם מועד הדיון. זאת לא נעשה.
עוד טוענת המבקשת לפגיעה במצבה הכלכלי נוכח פסיקת ההוצאות. בעניין זה טענות המבקשת מעבר להיותן לא רלבנטיות, הן לא נתמכו בראיה כלשהיא, ודי בכך כדי לדחות את בקשתה.

נוכח כל האמור לעיל, הבקשה נדחית.

בנסיבות העניין, אינני עושה צו להוצאות.

ניתנה היום, ז' אלול תשע"ט, 07 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.

יהודה ליבליין, שופט


מעורבים
תובע: שמחה ברנע
נתבע: ע"י ב"כ עו"ד ע' שטרית צביק
שופט :
עורכי דין: