ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורון זוארץ נגד שומליק פרץ :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה ציפי כהן אביטן

תובע

אורון זוארץ

נגד

נתבעים

1.שומליק פרץ
2.קל - אוטו שירותי מימון (1998) בע"מ

פסק דין

לפני תביעה לתשלום נזקים שנגרמו לרכב התובעת באירוע תאונתי מיום 27.11.2017 בו היו מעורבים רכב התובע ורכבם של הנתבע ים.

במהלך הדיון, אשר התקיים בפני ביום 23.9.2019, נתברר כי אין מחלוקת כי נהג הנתבעים הינו אחראי להתרחשות התאונה, אלא שישנה מחלוקת בין הצדדים גובה הנזקים הנטענים.

מאשר הובא בפני עולה כי התאונה התרחשה בעת שנהג הנתבעים, אשר נסע אחרי רכב התובעת בכניסה לחניה, פגע בחלקו האחורי של רכב התובע. (להלן: "התאונה" או "התאונה הנוכחית").

לטענת הנתבעים, חלק מהנזקים המפורטים בחוות דעת השמאי, אשר צורפה לכתב התביעה אינם קשורים לתאונה נשוא התביעה.
נטל הראייה ביחס לטענה כי "במקום אחר נפגעת" או כי הנזק ברכב התובע נגרם כתוצאה מאירוע אחר, טענה שהינה טענת הגנה במהותה, מוטל על הנתבעים (ר' בעניין זה: ת"א (ת"א) 200090/02 מנורה נ' גולן (מיום 8.10.2003)).
הנתבעים לא זימנו את השמאי מטעם התובע לחקירה נגדית ואף לא בדקו את רכב התובע ע"י שמאי מטעמם.
אמנם, מדוח העבר הב טוחי ביחס לרכב התובע עולה כי רכב התובע עבר תאונה ביום 17.7.2017, כחודשיים טרם התאונה דנן, אך הנתבעים לא הציגו ראיה כי מהתאונה הקודמת נגרם נזק לחלקו האחורי של רכב התובע, כאשר התובע עצמו העיד בחקירתו הנגדית בפני כי בתאונה הקודמת נגרם נזק לחלקו הקדמי של רכבו.
הנתבעים לא הציגו כל אסמכתא כי פנו אל התובע לקבלת מידע אודות התאונה הקודמת.

יחד עם זאת, בשים לב כי בחוות דעת השמאי מטעם התובע חושבה ירידת ערך לרכב אף בגין "תיקון כנף אחורית שמאלית" ו"צביעת כנף אחורית שמאלית" (בסך כולל של 1%), כאשר התובע הדגים בעדותו בפני כי חזית רכב הנתבעים פגעה בחלקו האמצעי אחורי של רכבו ולאחר שלא ניתן הסבר ע"י התובע כיצד נגרם נזק לכנף האחורית שמאלית של רכבו כתוצאה מהתאונה, מצאתי להפחית מגובה הנזק בגין ירידת ערך בשיעור של 1%, דהיינו, סך של 1,140 ₪ .

לאור כל האמור, אני מורה כי הנתבעת 3 תשלם לתובע סך של 12,432 ₪ , בצירוף אגרת המשפט בסך 374 ₪, ושכר טרחת עו"ד בסך 2,500 ₪ (כולל מע"מ).
התשלומים האמורים ישולמו בתוך 30 יום.
מזכירות בית המשפט מתבקשת לחייב את הנתבעת 3 באגרת המחצית השניה.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ז אלול תשע"ט, 27 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אורון זוארץ
נתבע: שומליק פרץ
שופט :
עורכי דין: