ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פרי ירוחם נגד איה אליה :

לפני כבוד הרשמת הבכירה נעמה פרס

התובעת

פרי ירוחם - חברה לרכב בע"מ

נגד

הנתבעות

1.איה אליה
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

מונחת בפני תביעה שעניינה תאונת דרכים, אשר אירעה ביום 27.9.19, בעיר תל אביב, בין רכב מ.ר. 3999277 השייך לתובעת, ובין רכב פרטי מ.ר. 4586965 המבוטח אצל נתבעת 2 (להלן: "התאונה"). אין חולק כי אירעה התאונה, אך יש חולק באשר לנסיבות התרחשותה ו בעניין גובה הנזק. הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין בהתאם לסעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. לאחר ששמעתי את נהגת רכב התובעת ו העד מטעמה, וכן את הנתבעת 1 , במסגרת דיון שהתקיים לפניי ביום 23.9.19 , והתרשמתי מעדותם, עיינתי בכתבי הטענות, בדיווח על התאונה מטעם נהגת רכב התובעת, בתמו נת אזור התאונה וביתר הראיות, אני מוצאת לקבוע כי האחריות הבלע דית לגרם התאונה רובצת לפתחה של הנתבעת 1. באשר למחלוקת בעניין גובה הנזק, הרי שמאחר שהנזק נתמך בחוות דעת שמאי ובאסמכתאות המתאימות, ומאחר שהצד שכנגד לא הגיש שומה נגדית, שככלל באמצעותה ניתן היה לסתור את גובה הנזק, ואף לא חקר את שמאי התובעת על חוות דעתו, הרי שראשי הנזק המרכיבים את סכום התביעה בדין יסודם , למעט רכיב ימי העמידה אשר לא הוכח.
אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעות, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת, סכום של 10,159 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה כחוק מיום 29.4.18 ועד למועד התשלום המלא בפועל. כמו כן, יישאו הנתבעות , באמצעות הנתבעת 2, בתשלום אגרת בית משפט בסך 374 ₪ , שכר עדי התובעת, כפי שנפסק בדיון ושכר טרחת עורך דין בשיעור של 17.55% מסכום הנזק כפי שנפסק . הסכום הכולל ישולם תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין.

נוכח סיום ההליך לפי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, אני פוטרת את התובעת בתשלום המחצית השנייה של אגרת בית המשפט

ניתן היום, כ"ה אלול תשע"ט, 25 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פרי ירוחם
נתבע: איה אליה
שופט :
עורכי דין: