ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נעמי כהן נגד יוסי כהן :

בפני כבוד ה שופט גד ארנברג

התובעת

נעמי כהן

נגד

הנתבע

יוסי כהן

פסק דין

התובעת הזמינה את הנתבע לבצע שיפוץ בביתה, שכלל החלפת הריצוף באופן שהיה על הנתבע לפרק את הריצוף הקיים ולקצף מחדש (לא בהדבקה).
התובעת טוענת, כי הנתבע התרשל בעבודתו והגביה את גובה הריצוף מעבר לזה שהיה קודם לשיפוץ, וכתוצאה מכך נגרמו לה נזקים, בין היתר:
ליקויי בניה 41,077.80 ₪ (הומצאה חוות-דעת).
הוצאות נלוות לפינוי פסולת ופתיחת סתימות 13,500 ₪.
עגמת נפש 20,000 ₪.
סה"כ סכום התביעה 74,577.80 ₪.

הנתבע הכחיש את טענות התובעת. לטענתו עשה עבודה טובה, כפי שסוכם ועל פי התקן המותר. הנתבע צירף חוות-דעת מטעמו לפיה עלות התיקון כ-600 ₪.

לאור ההפרשים בין חוות הדעת, מיניתי, בהסכמת הצדדים, מומחה מטעם בית המשפט. המומחה קבע בחוות-הדעת, כי ישנם ליקויים שעלות תיקונם 4,750 ₪ + מע"מ ובצירוף 10% פיקוח הנדסי 6,113 ₪ כולל מע"מ. כמו כן צויינו תיקונים שבמחלוקת האם על הנתבע לתקנם בעלות של 1,010 ₪ + מע"מ.

הצדדים העידו בפניי, כאשר כל צד חזר על טענותיו.

לאחר עיון בטענות הצדדים באתי למסקנה כי יש לקבל את חוות-הדעת של מומחה בית המשפט, שלא נחקר על ידי מי מהצדדים.
יש לחייב גם בגין העבודות שבמחלוקת, שכן הליקויים בהם התגלו בזמן הביקור במקום, והנתבע אף הסכים לתקנם. אין מקום לחיובים לפי חוות-הדעת שהגישו הצדדים, שכאמור הסכימו למינוי מומחה ולא הזמינו אותו לחקירה.

התובעת תבעה כאמור נזקים, כולל הוצאות נלוות, ואולם לא הומצאו קבלות על ביצוע ה וצאות אלו, ומלבד מכתב דרישה של וועד הבית, שעורכו לא הובא לחקירה, לא הומצא אישור כלשהו שהסכום שולם. כמו כן לא הומצאו ראיות שסתימות הביוב הינן תוצאה של עבודות הנתבע, והמומחה מטעם בית המשפט שלל זאת, לפיכך אין מקום לקבוע סכום נוסף בגין ההוצאות הנלוות.

התובעת, כאמור, תבעה גם סכום של 20,000 ₪ בגין עגמת הנפש, התחזות, קללות וגידופים מצד הנתבע , בהודעות ששלח אליה.

לפי סכומי התביעה שהתקבלו, ברור שאין מקום ל פסיקת סכום כזה, ואולם לשונו המשתלחת של הנתבע כפי שעולה מההודעות ששלח לתובעת ושצורפו לכתב התביעה מצדיקה מתן פיצוי נוסף בשל עגמת הנפש .

בהתחשב באמור, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובעת את הסכומים הבאים:
א. בגין תיקונים נדרשים לפי חוות דעת מומחה בית המשפט 5, 225 ₪ + מע"מ.
ב. בגין תיקונים שבמחלוקת 1,010 ₪ + מע"מ.
ג. בגין השתלחות ועגמת נפש 1,500 ₪ .
סה"כ 6,235 ₪ + מע"מ + 1,500 ₪.

בנוסף ישלם הנתבע לתובעת את הוצאות האגרה והוצאות חוות-הדעת (הן חוות דעת שהמציאה התובעת והן חלקה של התובעת בהוצאות חוות הדעת של המומחה שמונה על ידי) , וכן שכר-טרחת עו"ד בסך 1,500 ₪. כל הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום, שאם לא כן, הם יצברו הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום.

ניתן היום, כ"ה אלול תשע"ט, 25 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נעמי כהן
נתבע: יוסי כהן
שופט :
עורכי דין: