ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פסיפיק רכב ותעבורה בע"מ נגד מנורה מבטחים ביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה שופט הישאם אבו שחאדה

תובעים

פסיפיק רכב ותעבורה בע"מ
ע"י עוה"ד רעות ממן

נגד

נתבעים

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
ע"י עוה"ד מיכאל כהן

פסק דין

1. התובעת היא הבעלים של רכב (להלן: הרכב) שניזוק במהלך תאונת דרכים שארעה עם משאית שהייתה מבוטחת על ידי הנתבעת (להלן: המשאית ). מכאן התביעה שבפניי לחייב את הנתבעת לשאת בנזקים שנגרמו לרכב בעקבות התאונה.

2. נהג הרכב העיד שהתאונה ארעה באופן הבא: בכביש 44 שבו נסע היו ארבעה נתיבים, שניים מצד ימין שמיועדים לנסיעה ישר ושניים משמאלם שמיועדים לנסיעה שמאלה; מתוך שני הנתיבים שמיועדים לנסיעה שמאלה, הרכב היה בנתיב הימני מבין השניים בעוד שהמשאית הייתה בנתיב השמאלי מבין השניים; המשאית נצמדה לרכב ובדרך זו פגעה עם המדרגה שמצויה בדופן ימין שלה ומיועדת לאפשר עליה לתא הנוסעים (להלן: המדרגה), בדופן שמאל של הרכב; הפגיעה ברכב היא לכל אורך דופן שמאל.

3. לעומת זאת, נהג המשאית העיד שהתאונה ארעה באופן הבא: מתוך שני הנתיבים שמיועדים לפניה שמאלה, המשאית נסעה בנתיב הימני מבין השניים; מתוך שני הנתיבים שמיועדים לנסיעה ישר, הרכב נסע בנתיב השמאלי מבין השניים; הרכב נסע מימין למשאית; הרכב ניסה לעקוף את המשאית מצד ימין לאחר שנכנס באלכסון אל תוך נתיב הנסיעה של המשאית, תוך שהוא נצמד למדרגה ובכך ניזוק הרכב בדופן שמאל.

4. הנני קובע שיש להעדיף את גרסתו של נהג המשאית לגבי אופן קרות התאונה, על פני גרסתו של נהג הרכב וזאת מהטעם שגרסתו של נהג המשאית מתיישבת היטב עם התמונות שצולמו על ידי נהג המשאית מיד לאחר קרות התאונה, נ/1 (להלן: התמונות ). כמו כן, מה שרואים בתמונות אינו מתיישב עם גרסתו של נהג הרכב. יודגש שהתובעת, בהיותה מי שנושאת בנטל השכנוע, לא הציגה תמונות כלשהן מטעמה לגבי מקום קרות התאונה. ואבהיר:

א. ראשית, מהתמונות עולה שהמשאית אכן נסעה בנתיב הימני מתוך שני הנתיבים שמיועדים לפניה שמאלה, בדיוק כפי שהעיד נהג המשאית. מהתמונות גם עולה שהמשאית מצויה בתוך נתיב נסיעתה, ללא כל סטייה לנתיב הנסיעה שמימינה.

ב. שנית, מהתמונות עולה גם שהרכב נעצר לפני המשאית, בתוך נתיב נסיעתה, דבר שמצד אחד מתיישב היטב עם גרסתו של נהג המשאית לגבי העקיפה שבוצעה , ומצד שני לא מתיישב כלל עם גרסתו של נהג ה רכב שהמשאית סטתה לתוך נתיב נסיעתו .

5. לפיכך, הנני קובע כי האחריות המלאה לגרם התאונה רובצת לפתחו של נהג הרכב בשל סטייה מנתיב לנתיב בחוסר זהירות וכן עקיפה מצד ימין בחוסר זהירות.

6. על כן, התביעה נדחית. התובעת תשלם לנתבעת את שכר העד מטעם הנתבעת בגין התייצבותו לבית המשפט בסך 600 ₪ וזאת תוך 30 ימים מהיום . לאחר מכן, סכום זה יישא בהפרשי הצמדה וריבית כחוק עד מועד התשלום בפועל.

זכות ערעור תוך 45 ימים.

המזכירות תשגר העתק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ה אלול תשע"ט, 25 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פסיפיק רכב ותעבורה בע"מ
נתבע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: