ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יואב צדוק נגד אסלן דז'פרוב :


בפני כבוד ה שופט עידו כפכפי

מבקש/נתבע 3

יואב צדוק

נגד

משיב/תובע

אסלן דז'פרוב

פסק דין

לנתבע 3

1. המבקש, שכיהן כווטרינר הרשותי של עיריית אשקלון, עותר לדחיית התביעה כנגדו על הסף מחמת התיישנות. מדובר בגלגול שני של אותה תביעה אשר הוגשה בתחילה בינואר 2016 כנגד עיריית אשקלון ווטרינר שהועסק על ידי התובע. התביעה הקודמת נמחקה וביום 18.9.17 הוגשה תביעה זו ובה נתבע גם המבקש.

כפי שקבעתי בהחלטות לחיוב התובע בהפקדת ערובה להוצאות הנתבעים האחרים, מדובר בתביעה שהסיכוי להוכחת החבות בה נראית כקשה מאוד, והזכות לסעדים שנתבעו נראית קלושה. מדובר בתובע שהפעיל לתקופה קצרה עסק לעישון דגים שפעל לשיטתו עד לאוגוסט 2009. לטענתו, אול ץ על ידי הרשות המקומית להעסיק את וטרינר מטעמו, וזה ניצל לרעה את כוחו והגדיל את מחיר שירותו מסך של 1,200 ₪ לחודש לסך של 3,000 ₪ לחודש. זה הבסיס הנטען לקריסתו הכלכלית של המבקש, שלשיטתו בגלל 1,800 ₪ לחודש העסק קרס. מעבר ליתר טענות המבקש, שנראות תמוהות על פניהן, כי לא ניתן היה למצוא וטרינר אחר המאושר על ידי הרשות, עולה כי טענותיו כלפי המבקש הוא כי כפה עליו להתקשר עם וטרינר מסוים.

מהאמור בכתב התביעה ונספחיו, עולה כי התובע הגיש תלונה במשטרה בגין טענות הדומות במהותן לטענותיו בהליך זה, וזאת כבר ביום 14.6.2009. לשיטתו העסק נסגר עוד באוגוסט 2009, וכבר אז ידע את העובדות המשמשות את עילת תביעתו.

2. על בסיס הטענות העולות מכתב התביעה טוען המבקש כי התגבשה עילת התביעה ביוני 2009 ולכן התיישנה התביעה ביוני 2016 לכל המאוחר. שעה שהתביעה הוגשה רק בספטמבר 2017, אזי התיישנה כנגדו.

בתגובת התובע טוען כי מדובר במעשים מתמשכים של המבקש שבאו לסיומם באוגוסט 2009, עליהם נודע לו ביוני 2009. עוד מפנה להליך הקודם שהגיש, אולם לא מסביר התובע כיצד הוראות סעיפים 15-16 לחוק ההתיישנות מסייעים לו.

3. לאחר עיון בכתב התביעה וטענות הצדדים עולה כי התובע לא נתן כל הסבר מדוע לא התיישנה התביעה כנגד המבקש. גם לשיטתו של התובע עילת התביעה נולדה לכל המאוחר באוגוסט 2009, ולכן התיישנה התביעה באוגוסט 2016. המבקש לא היה צד להליך הקודם, ולכן העיכוב בהתיישנות שחל ביחס לנתבעים הנוספים, אינו חל כלפיו.

על כן אני מורה על דחיית התביעה כנגד הנתבע 3.

אין מקום לקבל את בקשת התובע להימנע מפסיקת הוצאות, אולם לאור השלב הדיוני והעובדה כי הנתבע 3 הגיש כתב הגנתו באיחור, ייפסקו הוצאות על הצד הנמוך.

התובע יישא בהוצאות הנתבע 3 בסכום כולל של 5,000 ₪.

ניתן היום, כ"ה אלול תשע"ט, 25 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יואב צדוק
נתבע: אסלן דז'פרוב
שופט :
עורכי דין: