ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אדיר ביטון נגד מושב שדות מיכה-מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית... :

בפני כבוד השופטת תמר בזק רפפורט

מערער

אדיר ביטון

נגד

משיב

מושב שדות מיכה-מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד ענבל זוסמן

החלטה

בקשת המערער לעיון במסמכים המצויים אצל המשיב, מכבי אש, משטרת ישראל, משקם חברה לתעסוקת קשישים ובעלי כושר עבודה מוגבל בע"מ (במשרדו של עו"ד משה שליט ז"ל) ; ברית פיקוח 2000 אגודה שיתופית חקלאית בע"מ; מנהל מקרקעי ישראל; רשם האגודות השיתופיות; וכן מסמכים שונים מתיקי בית משפט שונים .
דינה של הבקשה להידחות.
בקשת המערער למסמכים כללית ורחבה ולא ניתן להיעתר לה. ביחס לגורמים מסוימים המצוינים בבקשה, לא מצוי כל פירוט בדבר המסמכים המבוקשים מהם ( חברה לתעסוקת קשישים ובעלי כושר עבודה מוגבל בע"מ; ברית פיקוח 2000 אגודה שיתופית חקלאית בע"מ; מנהל מקרקעי ישראל). ביחס לגורמים אחרים הבקשה כללית ולא ברורה (ביחס למשיב מבוקשים "פרוטוקולים הקיימים בעניינו במשך השנים" ללא ציון התקופה הרלוונטית; ביחס לרשם האגודות השיתופיות מבוקשים "מסמכים בענייננו (מסמכים ובקשות)" ).
הליכי גילוי מסמכים נועדו לפרוש בפני הצדדים ובית המשפט את העובדות הרלוונטיות למחלוקת. נוכח רוחבה וכלליותה של הבקשה, לא ברורה הרלוונטיות של המסמכים המבוקשים ושל הגורמים מהם מבוקשים המסמכים לערעור דנן ולכן דינה להידחות.
בכל הנוגע למבוקש מאת צדדים שלישיים, יש לדחות את הבקשה גם מן הטעם שלא צורפו לבקשה. המערער לא פירט אם פנה לאותם צדדים בבקשת מסמכים, אימתי, מה הייתה תשובתם. האמור לעיל ביחס לרוחבה וכלליותה של הבקשה נכון ביתר שאת ביחס לאותם צדדים שלישיים.
כלליותה של הבקשה מבהיר את הקושי בהליכי גילוי מסמכים במסגרת דיון בערעור, וזאת בפרט נוכח הדין הקיים המגביל את ערכאת הערעור לראיות שהביאו הצדדים לפני הערכאה הקודמת, פרט להליך של צירוף ראיות נוספות בערעור. ראו לעניין זה החלטת בית המשפט העליון ב רע"א 8029/14 צדקני נ' חב' כביש חוצה ישראל (18.5.2015) שדחתה בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי ב ע"ו (מחוזי י-ם) 34576-04-13 צדקני נ' חב' כביש חוצה ישראל בע"מ, פס' 7 (8.12.2013) .
נוכח האיחור בתשובת המשיב, לא יעשה צו להוצאות.
ניתנה היום, כ"ד אלול תשע"ט, 24 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.

תמר בזק רפפורט, שופטת


מעורבים
תובע: אדיר ביטון
נתבע: מושב שדות מיכה-מושב עובדים להתיישבות חקלאית שיתופית בע"מ
שופט :
עורכי דין: