ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בתיה שביט נגד חברת מייסדי חדרה בע"מ ח.פ. :

בפני כבוד ה שופטת תמר שרון נתנאל

מבקשת

בתיה שביט
ע"י ב"כ עוה"ד תמר ג'רבי

נגד

משיבה

חברת מייסדי חדרה בע"מ ח.פ.520011172
ע"י ב"כ עוה"ד מורן ערבה ואח'

פסק דין

1. לפניי תובענה, שהוגשה על דרך של המרצת פתיחה, למתן פסק דין הצהרתי, המצהיר כי מר מתתיהו שמואלזון ז"ל, שנשא בחייו ת.ז. מס' 009531351 (להלן: "המנוח מתתיהו "), הוא בעל מלוא הזכויות ב- 66 מניות שרכש מהמשיבה, חברת מייסדי חדרה בע"מ (להלן: " החברה").

כן מבוקש, להורות על הוספת מספר תעודת הזהות של המנוח, לצד שמו הרשום בספרי החברה , ברישומי החברה וכן ברשם החברות ובכל מקום בו קיים ו/או נדרש הרישום האמור.

2. על פי צו קיום צוואה, שניתן ביום 27.5.2015, המבקשת היא אחת מיורשותיו של מר ברוך שמואלזון ז"ל, שנשא בחייו ת.ז. מס' 009514514 (להלן: "המנוח ברוך").

המנוח ברוך הוא יורשו של המנוח מתתיהו, בהתאם לצו ירושה שניתן ביום 12.2.2019 וכן יורשה של שרה שמואלזון ז"ל, על פי צו ירושה ניתן ביום 22.12.1999, שאף היא יורשת של המנוח מתתיהו.

3. על פי רשימת בעלי המניות של החברה, המנוח מתתיהו ושמואלזון מיכאל, רשומים כבעלים (יחדיו) של 132 מניות (מספר סידורי 341), ללא חלוקה ביניהם.

לתובענה צורף, בנוסף לתצהירה של המבקשת, תצהיר שנחתם על ידי גב' שושנה שמואלזון (ה נשואה לבנו של המנוח מתתיהו) אשר תומך בתובענה ובמבוקש בה.

4. בהתאם להחלטות שניתנו על ידי, צורפו לתיק מסמכים נוספים ובכלל זה - תצהיר שנחתם על ידי גב' נורית קן-תור, חברה טובה של גב' ענת נוימן, נכדתו של המנוח מתתיהו. התצהיר מפרט את היכרותה של גב' קן-תור עם משפחת שמואלזון ועם העובדות הרלבנטיות הנוגעות לתובענה זו.

5. המשיבה הגישה לתיק הודעה, לפיה היא מתנגדת לאמור בסעיפים 11-24 לתצהיר, אך לגופו של עניין , היא השאירה את הסעדים המבוקשים לשיקול דעתו של בית המשפט.

6. לאחר שנתתי דעתי לכל המסמכים והתצהירים המונחים בפניי, נחה דעתי כי (גם ללא שאביא בחשבון את סעיפים 24-11 לתצהירה של גב' קן-תור) התובענה הוכחה, כנדרש וכי ניתן להיעתר לסעדים המבוקשים בה.

7. לפיכך, אני מקבלת את התובענה ומורה כדלקמן:

ניתן בזה פסק דין הצהרתי, המצהיר כי מר מתתיהו שמואלזון ז"ל, שנשא בחייו ת.ז. מס' 009531351, הוא בעל מלוא הזכויות ב- 66 מניות שרכש מהמשיבה, חברת מייסדי חדרה בע"מ.

אני מורה להוסיף, את מס' תעודת הזהות הנ"ל, של המנוח מתתיהו, בספרי החברה וברישומיה וכן ברשם החברות ובכל מקום בו קיים ו/או נדרש רישום מס' תעודת הזהות שלו, בהקשר למניותיו של המנוח מתתיהו בחברה.

אין צו להוצאות.

המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים ותסגור את התיק .

ניתן היום, כ"ד אלול תשע"ט, 24 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בתיה שביט
נתבע: חברת מייסדי חדרה בע"מ ח.פ.
שופט :
עורכי דין: