ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מועצה מקומית עילבון נגד תהל טלאור תהל הפקות טלאור :


בפני כבוד ה שופט רונן פלג

המבקשת
מועצה מקומית עילבון

נגד

המשיבה
תהל טלאור תהל הפקות טלאור

החלטה

1. המשיבה הגישה נגד המבקשת תביעה כספית לסך של 16,089 ₪, בטענה שהיא לא שילמה לה את שכרה עבור הפקת אירוע מיום 25/8/18.

2. לפניי בקשת המבקשת להורות על ביטול פסק הדין שניתן נגדה במעמד צד אחד, בדיון שהתקיים ביום 10/7/19.

3. עיינתי בטענות הצדדים בבקשה, בתגובה ובתשובה.

4. בבקשה לביטול פסק דין, על בית המשפט לשקול שני שיקולים עיקריים - מה הייתה הסיבה למחדל המבקש ומהם סיכויי ההצלחה של הגנת המבקש אם יבוטל פסק הדין.

5. הכלל קובע, כי ככל שיתברר שמחדלו של המבקש אינו מצביע על זלזול מופגן בבית המשפט אלא על רשלנות מסוימת מצד המבקש שהובילה למחדלו, ויש למבקש הגנה סבירה, בית המשפט יקבל את בקשת המבקש וידון במחלוקת לגופה. במקרה שכזה בית המשפט יסתפק בפסיקת הוצאות המשיב כתוצאה ממחדלי המבקש.

ככלל השיקול השני של סיכויי ההגנה הוא המרכזי. עם זאת, אפשר שבית המשפט יגיע למסקנה כי מחדלו של המבקש הוא כה משמעותי, עד שיהיה בו כדי להאפיל על התשובה לשאלה השנייה, שאז ייטה בית המשפט לדחות את הבקשה.

6. בענייננו, המבקשת חדלה פעמיים - היא לא הגישה כתב הגנה על אף שבוצעה לה מסירה כדין של כתב התביעה ביום 13/2/19, והיא לא התייצבה לדיון על אף שזימון אליו נמסר לה כדין במהלך חודש אפריל 2019 (לפי האמור בבקשה).

7. מן הצד השני, למבקשת יש הגנה אפשרית מפני התביעה, על בסיס הטענה לכך שהזמנת העבודה מהמשיבה לא בוצעה על פי הכללים והיא אינה מחייבת.

8. לאחר ששקלתי את מכלול הנסיבות, סבורני כי יש להעדיף את זכותה של המבקש ת לנהל את הגנת ה ולקבל את יומ ה בבית המשפט, ואולם זאת בכפוף להטלת הוצאות, אשר תבטא את התנהלות ה הרשלנית ואת הנזק שנגרם למשיבה כתוצאה מכך.

9. לפיכך אני מורה כי פסק הדין יבוטל, בכפוף לכך שהמבקשת תשלם למשיבה הוצאות בסך של 4,000 ₪ וזאת עד ליום 27/10/19. למען הסר ספק, אם ההוצאות לא ישולמו במועדן, פסק הדין לא יבוטל.

10. מבלי לפגוע באמור לעיל, ראוי ונכון יהיה שהצדדים יבואו ביניהם בדברים במישרין במגמה להגיע להסדר הוגן. על נציגי המבקשת לפנות אל נציג המשיבה בעניין זה בימים הקרובים ולעדכן את בית המשפט בתוצאות ההידברות.

11. אם לא יושג הסדר, המבקשת תגיש הודעת עדכון לבית המשפט בדבר תשלום ההוצאות עד ליום 30/10/19.

12. תזכורת פנימית לבית המשפט ליום 5/11/19.

ניתנה היום, כ"ג אלול תשע"ט, 23 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מועצה מקומית עילבון
נתבע: תהל טלאור תהל הפקות טלאור
שופט :
עורכי דין: