ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זובידאת פואד נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

זובידאת פואד

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול גזר דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 12.12.18 (להלן: "גזר הדין").

2. המבקש הורשע בעבירה של נהיגה ברכב עליו נמסרה הודעת אי שימוש, בניגוד לתקנה 308(ד) לתקנות התעבורה, ונגזרו עליו העונשים הבאים: קנס בסך 1,500 ₪ , פסילה למשך 4 חודשים (תוך הפעלת עונש פסילה מותנית), ופסילה על תנאי של חודשיים למשך שנתיים.

3. המבקש ציין כי הוא קיבל את ההזמנה לדיון וכן את ההזמנה לשימוע בפני הקצין. טען כי כאשר התייצב לפני הקצין בשימוע הציג את כל הראיות הנדרשות לפיהן הרכב עבר טסט ימים ספורים לפני ביצוע העבירה הנטענת , והקצין החליט לבטל את ההזמנה לדין בעניינו ואמר לו שאין צורך להתייצב לדיון וכי הדיון בעניינו מבוטל. טען כי נודע לו שנשפט בהיעדרו רק לאחר שקיבל הודעה מהמרכז לגביית קנסות. טען כי הוא כופר בביצוע העבירה אולם על מנת לחסוך זמן שיפוטי הוא מבקש לבטל את גזר הדין בלבד. טען כי ריצה את עונש הפסילה בפועל והפקיד את רישיונו וצירף אישור הפקדה. טען כי הוא חייל בשירות סדיר המשרת ביחידת הנהגים בצה"ל והעונש שהוטל עליו מונע ממנו לחדש את רישיונו . טען כי מצבו הכלכלי בכי רע וביקש להביא טיעוניו לגבי גובה הקנס.

4. ב"כ המשיבה התנגדה לבקשה וטענה כי הזמנה לדין נמסרה לידיו של המבקש בשטח והוא חתם על אישור קבלת ההזמנה. טענה כי המבקש לא הציג אסמכתא כלשהי המאמתת את טענותיו כי הקצין שערך לו שימוע הודיע לו על ביטול ההליכים נגדו, ולכן לא העלה כל הסבר מוצדק להיעדר התייצבותו לדיון.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לדחות הבקשה.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

בקשה על פי סעיף 130(ח) יש להגיש בתוך 30 יום מהיום שהומצא לנאשם פסק הדין.

7. המבקש זומן כדין לאחר שקיבל הזמנה לדין במועד ביצוע העבירה הנטענת וחתם על אישור קבלת ההזמנה.

לטענת המבקש, הקצין שערך לו שימוע הודיע לו על ביטול ההליכים נגדו וכי הדיון בעניינו מבוטל, אולם המבקש לא הציג כל אסמכתא לטענותיו אלה ואף לא הגיש תצהיר לתמיכה בטענותיו. בנסיבות אלה, המבקש לא העלה סיבה מוצדקת להיעדר התייצבותו לדיון.

יש לציין כי מעיון בתיק האלקטרוני עולה כי פסק הדין נשלח למבקש ונמסר למי שגר עימו בבית ונראה כי מלאו לו 18 שנה, בתאריך 21.1.19, ומכאן שהמבקש אף לא הגיש הבקשה במסגרת המועדים הקבועים בחוק.

8. מעבר לכך, לא מצאתי כי הותרת גזר הדין על כנו תגרום למבקש עיוות דין, בשים לב לכך ש העונשים אשר נגזרו על המבקש אינ ם חורג ים ממתחם הענישה הנהוג לעבירה מסוג זה ובשים לב לעברו התעברותי .

9. לאור כל האמור לעיל הבקשה נדחית.

10. עם זאת, לאחר שנתתי דעתי לטענות המבקש בדבר מצבו ה כלכלי של המבקש, אני קובעת כי הקנס בסך 1,500 ₪ ישולם ב-5 תשלומים שווים ורצופים, החל מיום 10.10.19 ואילך.

11. המזכירות תעביר עותק החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, כ"א אלול תשע"ט, 21 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: זובידאת פואד
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: