ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה מכלוף נגד נריה שמואל פישבאום :

בפני כבוד ה שופטת אשרית רוטקופף

תובעים

משה מכלוף

נגד

נתבעים

  1. נריה שמואל פישבאום
  2. עמוס שקד

החלטה

בהמשך לדיון האחרון שהתקיים בתיק ביום 11/6/19 בנוכחות כלל הצדדים וכן בנוכחות מר שמואל רוזן מטעם חברת אינפרטק, הוגשה ביום 4/8/19 חוות דעת מסכמת של אינפרטק. חוות הדעת שהתבססה על ביקורות (כפולות) שבוצעו ביום 7/7/19 וביום 17/7/19. במסגרת סעיף 2.1 לפרק המסקנות וההמלצות לביצוע בחוות הדעת, פורטו ליקויים שונים שנמצאו במוקדים שונים. במסגרת סעיף 2.2 פורטו ההמלצות לביצוע.

טרם מתן הוראות משלימות בעניין ממצאי חוות הדעת ועל מנת לקדם את התיק, אפנה תחילה להכרעת הבקשות מטעם צד ג' אשר תלויות ועומדות (בקשות שהוגשו ביום 10/2/19 ובשנית ביום 11/4/19).

הבקשה לביטול ההחלטה על הטלת ההוצאות מיום 18/2/18;

ייאמר מיד כי אין כל מקום לביטול ההחלטה האמורה (כמו גם כל החלטה אחרת במסגרתה הוטלו הוצאות על צד ג').

התנהלות צד ג' אשר אופיינה בסרבול והכבדה על ההליך, כבר זכתה להתייחסותי בהחלטות קודמות להחלטה שביטולה מבוקש (ר' לדוגמא ההחלטות מיום 3/12/17 ומיום 27/11/18) וכן זכתה להתייחסות במסגרת החלטות מאוחרות להחלטה האמורה (ר' לדוגמא ההחלטה מיום 28/12/17).

גם אם יש לברך על כך שנושבת 'רוח חדשה' בכל הקשור להתנהלות הדיונית של צד ג' מאז ייצוגו על ידי בא כוחו הנוכחי (עו"ד עבד נאשף) החל מחודש 1/2019, אין בכך בכדי להצדיק את ביטולן של ההוצאות אשר לא היה מנוס מהטלתן לנוכח ההתנהלות הקלוקלת ואין לי אלא להפנות לנימוקים הרלוונטיים.

לאור כל האמור, דין הבקשות בעניין ההוצאות להידחות.

הבקשה לביטול החלטתי מיום 7/6/18 על מחיקת כתב ההגנה;

ההחלטה האמורה על מחיקת כתב ההגנה ניתנה אף היא על רקע הצטברות מחדליו הדיוניים של צד ג' עד למתן ההחלטה, והדברים הובהרו היטב בסעיף 5 לאותה החלטה.

יחד עם זאת, נוכח הרוח החדשה כאמור אשר השיבה את צד ג' למסלול הדיוני, וכן לאור ההשלכות מרחיקות הלכת של הסנקציה בדמות מחיקת כתב ההגנה על צד ג' והעדפה ליתן לו את יומו – מצאתי שיש מקום להורות על הארכת המועד שהתבקשה וביטול החלטתי מיום 7/6/18 במסגרתה הוריתי על מחיקת כתב ההגנה של צד ג'.

אציין כי לאור הנימוקים הנ"ל, לא מצאתי להיעתר לבקשתה החילופית של הנתבעת בסעיף 20 לתגובתה מיום 4/4/19 (התגובה היחידה שהוגשה) אודות קבלת עמדת ב"כ הקודם של צד ג'.

מתן הוראות לאור חוות הדעת האחרונה מיום 4/8/19;

המומחה מטעם אינפרטק עמד כאמור בחוות הדעת האמורה על הליקויים שנמצאו במסגרת ביקוריו הכפולים (מיום 7/7/19 ומיום 17/7/19), ובתוך כך פירט וריכז בסעיף 2.2 לחוות הדעת (עמודים 39-40) את ההמלצות לביצוע לצורך תיקון אותם הליקויים.

בהתאם לממצאים והמלצות אלה ובזיקה לבקשת ההבהרה של הנתבעים להחלטתי מיום 22/8/19, הנני סבורה כי יש לאפשר לצדדים תחילה לאתר קבלן ביצוע מוסכם לצורך ביצוע העבודות שפורטו ואשר יערוך הצעת מחיר רלוונטית; איתור מפקח עליון כפי שצוין בסעיף 2.2.6(א) ואיתור מומחה/יועץ כפי שצוין בסעיף 2.2.6(ג) לחוות הדעת. כבר עתה יובהר כי זהות הנושא בעלויות העבודות הנדרשות ובתוך כך בשכרם של הגורמים המפקחים/יועצים, יהיה בעל הזכויות/חזקה במוקד הרלוונטי בו התגלה כל ליקוי וליקוי, ובהתאם לחלק היחסי של העלות כפי שתפורט בהצעת המחיר.

הודעה משלימה בעניין זהות הגורמים הנ"ל תוגש עד ליום 1/11/19.

ת.פ. ליום 5/11/19.

ניתנה היום, כ"ג אלול תשע"ט, 23 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה מכלוף
נתבע: נריה שמואל פישבאום
שופט :
עורכי דין: