ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רולא סמרי נגד כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון :

בפני כבוד ה שופטת רבקה איזנברג

מבקשים

רולא סמרי

נגד

משיבים

1.כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
2.ליאור מזור (מנהל מיוחד)
3.בנק אוצר החייל בעמ

פסק דין

עיון בתיק מגלה כי למרות ההחלטה מיום 11.8.19 החייבת לא הסירה מחדליה. החייבת ביום 10.9.19 הודיעה כאילו הסירה מחדליה, אך מתברר כי לא כך הדבר, והיא אף חדלה מלשלם לפי צו התשלומים על דעת עצמה בלבד. זאת, אף אם אתעלם מהתמיהה העולה מהסכם הגירושין, לפיו החייבת ויתרהל זכויותיה כנגד תשלום מזונות (!) בסך של 400 ₪.
בנסיבות אלו, ובזיקה להתראה שניתנה בהחלטה לעיל, אין לי אלא לראות את החייבת כמי שוויתרה על הצורך בהמשך ההליך, ועל כן אין מנוס אלא למחוק את בקשתה העיקרית.
יובהר כי מחדלי החייבת שעה שהיא חוסה תחת צו הכינוס שניתן בעניינה מהווים התנהגות בחוסר תום לב, שעה שמחד גיסא נהנית החייבת מהטבות הנובעות מצו הכינוס, ומאידך גיסא איננה מבצעת הנדרש ממנה במסגרת הליך הפש"ר.
לפיכך אני מורה על מחיקת הבקשה לפשיטת רגל על כל השלכותיה.
בנסיבות אלה, ההגבלות שהושתו בצו הכינוס מבוטלות, וצו עיכוב יציאה מן הארץ יעמוד על כנו למשך 90 יום נוספים.
תנאי להגשת בקשה לביטול פסק דין זה הינו צירוף אישור המנהל המיוחד בתוך 30 יום מהיום בלבד בדבר: סילוק מחדלי החייבת בתוספת תשלום לקופת הכינוס בסך 750 ₪ בגין הוצאות ביטול פסה"ד .

הגשת בקשה עיקרית חדשה תהא בהתאם להלכ' אלקצאצי (ע"א 8673/13 גמיל אלקצאצי נ' כונס הנכסים הרשמי [2.4.14]).
הוצאות ההליך ישולמו בהתאם לתקנות (הוצאות המנהל המיוחד בסך של 500 ₪ ישולמו בנוסף), ולחלופין, לפי הנחיות הכונ"ר לעניין תעריפים מינימאליים, לפי הגבוה מביניהן, והיתרה תועבר לנושים בכפוף לכל דין תקף.

ניתן היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רולא סמרי
נתבע: כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
שופט :
עורכי דין: