ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הראל חברה לביטוח בע"מ נגד תאופיק אלנסאסרא :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובעת:

הראל חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים:

1.תאופיק אלנסאסרא
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

התובעת הייתה במועדים הרלבנטיים לתביעה, חברת ביטוח, אשר ביטחה רכב מ"ר 59-912-13.

נתבע 1 היה במועדים הרלבנטיים לתביעה הנהג ברכב מ"ר 14-550-58. נתבעת 2 ביטחה רכב זה.

על פי הנטען בכתב התביעה ביום 21.12.17 בחניון קניון שרונים, רכב הנתבע היה בעצירה מוחלטת. לפתע יצא באופן מסוכן וחסר זהירות, השתלב בדרך ולא נתן זכות קדימה לרכב התובעת ופגע ברכב התובעת.

בכתב ההגנה נטען כי רכבם נסע בנתיבו בחניון בהוד השרון. לפתע, התפרץ רכב התובעים מבין שני בניינים בחוסר זהירות ופגע ברכב הנתבעת.

גב' קריאל מיכל, נהגת רכב התובעת, בעדותה מסרה כי רצתה לצאת מהחניון. היציאה הרגילה הייתה סגורה וכלי הרכב הופנו ליציאה אחרת. היציאה היא בין שני חלקים של הקניון. היא נסעה בשביל היציאה וראתה את רכב נתבע 1 נוסעת לאחור. היא עמדה וגם רכב נתבע 1 עמד. היא החלה לנסוע והנתבע החל לנסוע ופגע ברכבה.

6. בחקירתה הנגדית השיבה כי זו אינה יציאה של ספקים. בד"כ לא משתמשים בה, אך החניה הרגילה הייתה חסומה היא הופנתה לאותה חנייה.
רכב הנתבע עצר והיא חיכתה לוודא שאומנם המשאית עומדת. היא החלה לנסוע וגם המשאית החלה לצאת וכך התנגשו. בשום שלב לא ראתה את המשאית מתקדמת לעברה.
7. נתבע 1 מר תאופיק אלנסאסרא העיד כי נכנס בשער ה ראשי לחניון כדי לפרוק סחורה. הפקח אמר לו לחכות והוא עצר. הפקח סימן לו שהוא יכול להיכנס הוא התקדם ושמע מכה מהצד. הוא לא ראה את מכונית התובעת מתקדמת. השטח הוא רק למשאיות לפריקת סחורה. אין חניה למכוניות פרטיות. הוא לא ראה מכוניות פרטיות יוצאות משם. הוא לא חזר אחורנית אלא קדימה ולא ראה את רכב התובעת.

8. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובצרופותיהן ושמעתי את העדים מצאתי כי היה מקום למשאית ולא לכלי רכב פרטיים אם התובעת הייתה רוצה להוכיח אחרת היה עליה להביא את הפקח או כל ראיה שתצביע על כך שהיציאה הרגילה הייתה חסומה והורו לה לצאת ביציאה אחרת. התובעת ראתה את המשאית נוסעת ועצרה כי גם המשאית עצרה. היא הייתה צריכה לתת למשאית זכות קדימה.

9. לנוכח האמור אני דוחה את התביעה. התובעים ישלמו שכר העדה וכן שכ"ט עו"ד בסך 1,800 ₪.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: תאופיק אלנסאסרא
שופט :
עורכי דין: