ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי. אי. ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ נגד שלמה סלומון סמני :

בפני כבוד ה שופט גלעד לובינסקי זיו

תובעים

1.איי. אי. ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
2.שמוליק חדד

נגד

נתבעים

1.שלמה סלומון סמני
2.איילון חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה בסדר דין מהיר שעניינה נזקי רכוש שנגרמו לרכב בו נהג התובע 2 ואשר היה מבוטח על ידי התובעת 1 (להלן: רכב התובעים). הנזק נגרם במסגרת תאונה שאירעה בין רכב התובעים לבין משאית בה נהג הנתבע 1 ואשר הייתה מבוטחת על ידי הנתבעת 2 (להלן: המשאית). לטענת התובעים, הנזק נגרם בשל רשלנותו של הנתבע 1.

2. אין חולק כי התאונה אירעה בצומת טי המצוי בדרך עירונית , וכי לרכבים המגיעים מכיוון הנסיעה שממנו הגיעו רכב התובעים והמשאית, מותרת פנייה ימינה בלבד. לטענת התובעים, רכב התובעים עצר עצירה מוחלטת בצומת, תוך שהוא מציית לשלט "עצור". או אז הגיעה המשאית משמאלו, החלה לבצע פנייה ימינה ופגעה בצד שמאל של הרכב. הנתבעים, לעומת זאת, טוענים כי נהג המשאית עצר בצומת, תוך שהוא עומד בצדו השמאלי של ה כביש. כשהחל לפנות ימינה, ה גיע רכב התובעות מצד ימין של המשאית וניסה לפנות אף הוא ימינה, ובכך גרם לתאונה.

3. לאחר שבחנתי את מכלול החומר שלפניי, לרבות התמונות אשר הוגשו לאחר הדיון בהתאם להחלטתי, ולאחר ששמעתי את העדויות, הגעתי לכלל מסקנה כי גרסת התובעים מסתברת יותר, ולו במידת מה, מגרסתם של הנתבעים. מסקנתי זו מבוססת, בין היתר, על עדותו של התובע 2, אשר על פי התרשמותי הייתה מהימנה; וכן על מיקום רכב התובעים בסמוך לאחר התאונה, כפי שהוא משתקף מהתמונות שהוצגו לי. כוונתי לכך, שמן התמונות עולה כי רכב התובעים לא היה צמוד לשפת המדרכה הימנית, כלומר היה רווח בין המדרכה הימנית לבין הרכב. הדעת נותנת, כי אילו היה רכב התובעים מנסה "להשתחל" לצומת מבלי להמתין לכך שהמשאית תסיים לבצע את הפנייה, היה נצמד לימין על מנת שיוכל להשלים את הפנייה ללא הפרעה.

למען הסדר הטוב ועל מנת להפיס את דעתו של הנתבע 2, אציין כי גם אילו הייתי מאמץ את גרסת הנתבעים, הייתי רואה לחלק את האחריות לתאונה ולהטיל אחריות מסוימת על הנתבעים.

4. התביעה מתקבלת אפוא. הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, ישלמו לתובעים את הסכומים הבאים:

  1. סכום של 13,204 ₪. מובהר כי מתוך סכום זה , התובע 2 זכאי לסכום של 1,150 ₪ ואילו התובעת 1 זכאית ליתרה.
  2. סכום של 2,317 ₪ שכר טרחת עורך דין וכן סכום האגרה ששולמה.

כמו כן, ובהתאם להסכמת הצדדים הנזכרת בפרוטוקול, התובע 2 יהיה זכאי לתשלום בגין הפסד הנחת היעדר תביעות בכפוף להצגת מסמכים מתאימים.

פסק דין זה ניתן במוצאי שבת.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום.

ניתן היום, כ"א אלול תשע"ט, 21 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי. אי. ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שלמה סלומון סמני
שופט :
עורכי דין: