ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משרד הבריאות נגד עמוס עטיה :

בפני כבוד ה שופטת - נשיאה עינת רון

מבקש

משרד הבריאות - לשכת היועץ המשפטי

נגד

משיב
עמוס עטיה

החלטה

למחוז המרכז הוגשו מספר תביעות כנגד המבקש, בטענות עובדתיות דומות, כמו גם טענות משפטיות ועניינן בתובעים האוחזים ברישיון, מטעם משרד הבריאות, לשימוש בקנאביס רפואי. כאשר לטענת התובעים יש לחייב את המדינה, בגין נזקים שנגרמו להם בשל מחסור בסם זה, או בשל עיכוב בהספקתו, עקב תולדה של רפורמה שיזמה הממשלה.

בהינתן העובדה כי מצאתי כי התביעות כולן מעלות אותן שאלות של עובדה ומשפט ולתביעות אלה, השלכות הנוגעות, בין היתר, להיתר לשימוש בקנאביס רפואי, לאופן השימוש בו, כמו גם לשאלת הזכאות לפיצוי, מקום בו לא עלה בידם של בעלי הרישיון לרכוש את הסם במסגרת הרישיון ועל כן רכישתו, על פי טענתם, באופן לא חוקי, מצאתי ביום 2/6/19, להורות על איחודן בהליך של סדר דין רגיל, בבית משפט השלום בפתח תקווה.

תביעה זו, הינה חלק מאותן תובענות, לגביהן הוריתי על איחוד, המשיב לא מסר תגובתו לבקשת האיחוד, חרף החלטת כבוד הרשמת הבכירה אפרת מאירי וחרף העובדה כי החלטה זו נמסרה למשיב טלפונית על ידי מזכירות בית משפט השלום בנתניה.

לאחר שעיינתי בבקשה, מצאתי כי יש מקום לאחד הליך זה, ביחד עם התיקים המאוחדים המתנהלים בבית משפט השלום בפתח תקווה.

בנסיבות העניין אני מורה כדלקמן:

ת"ק 50129-05-19 (שלום נתניה) יתברר בהליך של סדר דין רגיל.

עוד אני מורה כי תיק זה יועבר לבית משפט השלום בפתח תקווה ויתברר במאוחד עם תיק ת"א 31111-04-19, בפני כבוד השופט לוקשינסקי גל.

כבוד השופט לוקשינסקי גל יתן הוראותיו בנוגע להמשך ניהול התיק המאוחד.

עותק ההחלטה יועבר אל כבוד השופט לוקשינסקי גל וכן אל הצדדים.

ניתנה היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משרד הבריאות
נתבע: עמוס עטיה
שופט :
עורכי דין: