ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופרייט ליס בע"מ נגד עובדיה שמחי :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעת

אופרייט ליס בע"מ

נגד

נתבע
עובדיה שמחי

פסק דין

לפני תביעה כספית, על סך של 15,931 ₪, שעניינה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.
בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, העדויות וחומר הראיות שהוגש.

טענות התובעת, בקליפת אגוז, הן כי קטנוע הנתבע, שנסע בנתיב הנגדי, סטה ממסלולו ופגע ברכבה שנסע בנתיבו.
הנתבע מכחיש מעורבות בתאונה. לטענתו, נגנב הקטנוע מביתו על ידי אלמוני והוא זה שנהג בו בשעת התאונה.
נהג רכב התובעת אישר בעדותו כי נהג רכב הקטנוע נמלט מהמקום לאחר התאונה. הנתבע, מצדו, אישר כי לאחר התאונה הגיעו שוטרים לביתו ובדקו, בין היתר, את בנו – והבחינו על גופו בסימני שריטות. הבן העיד כי השריטות והחבלות נגרמו בשל תאונה קודמת עם אופניים, בחצר הבית. כן העידו בתו של הנתבע, שסיפרה שהבחינה בתאונה בדרכה הביתה והבינה שמדובר בקטנועו של אביה וכשהגיעה לב יתם עדכנה אותו בדבר קרות התאונה; ושכנו-חברו של הנתבע, שהעיד כי שהה עמו בעת שקיבל את ההודעה אודות קרות התאונה.

לאחר ששמעתי את העדויות, ולאחר שעיינתי במוצגים ובכתבי הטענות, לרבות רכיבי הנזק השונים, ובשים לב לנטל שעל הנתבע להראות כי לא הוא או מי מטעמו היו מעורבים בתאונה בה נגרם הנזק לרכב התובעת על ידי רכבו של הנתבע, לא שוכנעתי כי עלה בידי הנתבע להרים נטל זה והנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבע לשלם לתובעת סך כולל של 15,931 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 374 ₪, את שכר העד בסך 300 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 2,390 ₪.
הנתבע יוכל לשלם את פסק הדין בארבעה תשלומים חודשיים שווים ורצופים. התשלום הראשון בתוך 30 יום מהמצאת פסק הדין לידיו והיתרה מדי חודש לאחר מכן.

ניתן היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אופרייט ליס בע"מ
נתבע: עובדיה שמחי
שופט :
עורכי דין: