ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק אוליבר נגד מיכאל גבריאל אלמלך :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובע

יצחק אוליבר

נגד

נתבעים
1.מיכאל גבריאל אלמלך
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ
3.יעל אלוני

פסק דין

תביעה זו עניינה נזק לכלי רכב, שהיו מעורבים בתאונת דרכים, אשר ארעה ביום 4.7.17 בכביש 446. התובע טוען לנזקים בסך כולל של 6,863 ₪ בגין עלות תיקונים, שכר שמאי ו עגמת נפש.

המחלוקת בין הצדדים היא בשאלת האחריות לקרות התאונה, וממילא להטבת הנזקים.

התובע טוען כי התאונה ארעה בשל תאונה בין הנתבעים 1 ו-2 לנתבעת 3 שארעה לפניו, בעטיה נפל מהאופנוע עליו רכב. הנתבעת 3 טוענת כי רכב הנתבעים 1 ו-2 לא ציית לתמרור עצור וכי בשל כך נאלצה נהגת רכבה לסטות לשמאל (לנתיב נסיעת האופנוע), כדי למזער את הפגיעה ברכב הנתבעים 1 ו-2. נהג רכב הנתבעים 1 ו-2 אישר שלא הבחין ברכב הנתבעת 3 ונכנס לצומת, בחשבו כי יוכל להשלים הפניה לפני האופנוע המתקרב, בו הבחין.
הנתבעת 3 פוצתה באופן מלא בגין נזקיה על ידי הנתבעים 1 ו-2.
בתום הדיון הוסכם עוד כי התביעה נגד הנתבעת 3 תידחה ללא צו להוצאות – וכך אני מורה.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים, בחנתי את התרשימים המתארים את גרסאותיהם, ראיתי תמונות הנזקים שנגרמו לכלי הרכב המעורבים ומיקום הפגיעות בהם, ולאחר שכל אחד מהצדדים הציג בפני את אופן קרות האירוע, לגרסתו, אני מעדיף את גרסת התובעת ונהגת הנתבעת 3 ולפיכך מצאתי כי האחריות לתאונה, גם ביחס לתובע, מוטלת על שכם הנתבעים 1 ו-2. סטיית רכב הנתבעת 3 לנתיב הנגדי, בו נסע התובע, נגרמה בשל העובדה כי רכב הנתבעים 1 ו-2 נכנס לצומת בניגוד להוראות התמרור במקום. מיקום נפילת האופנוע, כעולה מהתמונות, היה סמוך מאד לצומת ומלמד כי לא היה ב ידי התובע להגיב באופן אחר כאשר הבחין בתאונה מולו וברכב הנתבעת 3 נוסע לעברו – ובדין נטש את האופנוע וקפץ ממנו כדי להמנע מפגיעה צפויה בו.

נוכח אי-הוכחת ראש הנזק המתייחס לעגמת נפש, אני דוחה רכיב זה של התביעה.

לאור כל האמור, אני מחייב את הנתבעים 1 ו-2 לשלם לתובע סך של 6,063 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 374 ₪ ו שכ"ט עו"ד בסך של 1,800 ₪.
התביעה נגד הנתבעת 3, כאמור וכמוסכם, נדחית ללא צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק אוליבר
נתבע: מיכאל גבריאל אלמלך
שופט :
עורכי דין: