ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איילון חברה לביטוח בע"מ נגד ניקולאי טקצ'וק :

בפני כבוד ה שופט אבי סתיו

התובעת:

איילון חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבעים:

1.ניקולאי טקצ'וק
2.דן חברה לתחבורה ציבורית בע"מ

פסק דין

  1. לפניי תביעה בגין נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים.
  2. התאונה התרחשה בצומת ליד קניון איילון. נהגת התובעת פנתה שמאלה, וכך עשה גם האוטובוס המפרקי שהיה נהוג על ידי הנתבע 1 ("הנתבע"), שהיה בנתיב שמימינה. במהלך הפנייה השתפשפה הכנף הימנית קדמית של רכב התובעת בצדו השמאלי של החלק האחורי של האוטובוס. לטענת נהגת התובעת, האוטובוס "שבר" למסלול שלה באמצע הנסיעה בצומת. כשראתה זאת בלמה כדי לתת לו לעבור, אך האוטובוס המשיך לנסוע ופגע בה. לטענת הנתבע, הוא נסע בנתיבו כאשר רכב התובעת הוא זה שסטה לכיוונו.
  3. לאחר שהאזנתי לעדויות ועיינתי בתמונות, מצאתי לדחות את התביעה. אבהיר, כי עדויותיהם של נהגת התובעת ובעלה היו אמינות, ואני מקבל את גרסתם כי תחושתם הייתה שהאוטובוס סוטה לכיוונם. עוד אציין, כי נוכח האמור בטופס שמילא הנתבע לאחר התאונה, מקובל עלי כי הואה את רכב התובעת לפני התאונה. אולם, השאלה החשובה בענייננו היא מי באמת סטה לכיוונו של מי. מעיון בתמונות שהוגשו בהליך (כגון נ/1) נראה, כי האוטובוס נמצא בצד הרחוק של הצומת, היינו נראה כי הוא עשה קשת רחבה, כפי שמתבקש מכך שהוא נכנס לצומת מהנתיב הימני ביותר. הרושם המתקבל מהתמונה הוא שרכב התובעת סטה לכיוון נסיעתו של האוטובוס. בהקשר זה אציין, כי אין חולק שהאוטובוס נכנס לצומת לפני רכב התובעת, וגם בשל כך היה על רכב התובעת להתאים את עצמו למסלול נסיעתו של האוטובוס.

לאור כל האמור, אני סבור כי התובעת לא הרימה את הנטל להוכיח כי האוטובוס סטה למסלול נסיעת הרכב שלה . לפיכך, התביעה נדחית. אין צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ב אלול תשע"ט, 22 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איילון חברה לביטוח בע"מ
נתבע: ניקולאי טקצ'וק
שופט :
עורכי דין: