ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ניסים ברשישת נגד הפניקס חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה ציפי כהן אביטן

תובע

ניסים ברשישת

נגד

נתבעת

הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

תביעה לתשלום נזקים שנגרמו לרכב התובעת באירוע תאונתי מיום 18.9.2017 בו היו מעורבים רכבי הצדדים.

הצדדים הסמיכו את בית המשפט להכריע בתובענה על דרך הפשרה ובהתאם להוראות סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט, תשמ"ד-1984, עם נימוקים קצרים, וזאת לאחר שמיעת העדויות.

לאחר ששקלתי בטענות הצדדים, שמעתי את העדויות בפני, ועיינתי בכל החומר הקיים, בהתחשב הן בדין המהותי והן בשיקולים של פשרה וצדק, ניתן בזאת פסק דין על דרך הפשרה ולפיו האחריות להתרחשות התאונה מוטלת על נהג הנתבעת.

המסקנה מתקבלת בין היתר לאחר עיון בתמונות הנזק ובתמונות ממקום התרחשות התאונה, מתוך היתכנות התרחשות התאונה לפי תמונות אלה ביחס לכל אחת מהגרסאות, לאחר עיון בטופסי ההודעה, וכן מתוך מידת המהימנות שיש ליחס לעדויות.

מאשר הובא בפני, מצאתי כי התאונה התרחשה לאחר שנהג המשאית החל בנסיעה מבלי ליתן זכות קדימה לנהגת התובע.
לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים, מצאתי לתת אמון מלא בעדות נהגת התובע, עדות ברורה ישירה בלתי מתחמקת, המתיישבת עם כלל הראיות והנסיבות ועם הגיונם של דברים, ועדות זו הותירה בי רושם מהימן.
מנגד, הנתבעת נמנעה מלהעיד עדים נוספים מטעמה, על אף שצוין בתחקיר קצין הבטיחות מטעם החברה בה עבד נהג התובעת (אשר צורף לכתב ההגנה) כי הנהג מסר שישנם עדים התומכים בגרסתו.
כאשר לכך יש להוסיף כי קצין הבטיחות, לאחר ששוחח עם נהג הנתבעת, העיר כי אילו הנהג היה נעזר במראות בצורה נכונה לפני תחילת הנסיעה יתכן והיה מבחין בנהגת התובע מבעוד מועד ומונה את התאונה.
לא נעלם מעיני כי בתחקירו קצין הבטיחות הסיק כי הת אונה גרמה מחמת פזיזות וחוסר זהירות מצד נהגת התובעת, אך לא מצאתי ליתן לכך משקל, בשים לב כי קצין הבטיחות לא שמע את גרסת נהגת התובע, אשר, כאמור, נשמעה בבית המשפט. כאשר בית המשפט לא התרשם מהעדויות שהובאו בפני כי נהגת התובע נהגה בפזיזות.

לפיכך, תשלם הנתבעת לתובע סך של 11,437 ₪, בצירוף אגרת המשפט בסך 374 ₪, ושכר טרחת עו"ד בסך 1,800 ₪.

נוכח אופן סיום ההליך לא תחויב אגרת המחצית השניה.

ניתן היום, כ' אלול תשע"ט, 20 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ניסים ברשישת
נתבע: הפניקס חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: