ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ נגד איילת סדן :

בפני כבוד הרשם הבכיר איתי רגב

תובעים

1.איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
2.אלימלך קלר

נגד

נתבעות
1.איילת סדן
2.שומרה חב' לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה כספית, על סך של 32,271 ₪, שעניינה נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת דרכים.
בקשר לתאונה זו מתנהל הליך מקביל בתא"מ 43522-11-18.

בתום הדיון שהתקיים בפני, ובנסיבות, הסכימו הצדדים להכרעה על פי סעיף 79 א(א) לחוק בתי המשפט, בלא נימוקים, ובהסתמך על כתבי הטענות, העדויות וחומר הראיות שהוגש.

טענות התובעים, בקליפת אגוז, הן כי נהגת רכבם נאלצה לסטות מהנתיב הימני לשמאלי עקב רכב שלישי שיצא מחניה וחסם את דרכה, וכי לאחר שסטתה לנתיב השמאלי נפגעה מאחור על ידי רכב הנתבעות.
גרסת הנתבעות דומה – רכב התובעים סטה במפתיע מהנתיב הימני לשמאלי בו נסע רכבם (נהגת רכב הנתבעות לא ידעה להעיד מדוע סטה רכב התובעים, אך אישרה כי גרסת התובעים הוצגה מיד לאחר התאונה). לעדותה, אף שבלמה לא יכלה למנוע את הפגיעה ברכב התובעים בנסיבות העניין.
תמונות הנזק מלמדות על פגיעה במרכז החלק האחורי של רכב התובעים ובחזית רכב הנתבעות ומכאן – כי רכב התובעים כבר היה כולו בנתיב בו ארעה התאונה. יחד עם זאת, גם לגרסת התובעים היה מעבר הנתיב מפתיע ופתאומי.

לאחר ששמעתי את העדויות, ולאחר שעיינתי במוצגים ובכתבי הטענות, לרבות רכיבי הנזק השונים, מצאתי לחלק את האחריות לתאונה בין הצדדים, באופן שהנתבעות יישאו ב-75% מהאחריות ומהנזקים. לו היתה לפני התביעה הנגדית הייתי מחייב את התובעים (הנתבעים בתביעה הנגדית) ב-25% מנזקי התובעים באותה תביעה, נוכח האמור לעיל.

הנני קובע שיהיה זה נכון וצודק לחייב את הנתבעות לשלם לתובעים סך כולל של 24,203 ₪, וכן את אגרת התביעה בסך 403 ₪, את שכר העדה בסך 500 ₪ ושכ"ט עו"ד בסך 4,247 ₪. הנתבעת 2 תישא גם בשכר עדותה של הנתבעת 1 בסך 500 ₪.

ניתן היום, י"ח אלול תשע"ט, 18 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: איילת סדן
שופט :
עורכי דין: