ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מכללת "אבני שלם" נגד בנק דיסקונט לישראל בעמ :

בפני כבוד ה שופט אוהד גורדון

מערערת (מבקשת)

מכללת "אבני שלם"

נגד

משיב
בנק דיסקונט לישראל בעמ

החלטה

לפניי בקשת המערערת מיום 16.9.19.
הבקשה עוסקת בשיקים שלטענת המערערת נמשכו מחשבונה אצל המשיב ולא כובדו בידי האחרון וזאת ביום 15.9.19. נטען שמדובר בהפרה של החלטת בית המשפט בתיק זה מיום 18.4.19, לעכב את תחילת הגבלת חשבון הבנק של המערערת. המערערת ביקשה לחייב את המשיב לכבד את השיקים.
לא אוכל להיענות לבקשה. הליך זה הינו ערעור לפי סעיף 10 לחוק שיקים ללא כיסוי, תשמ"א-1981. הוא הוגש ביום 18.4.19, ועסק ב-3 שיקים שסורבו סביב התאריכים 2.5.18, 23.3.19 ו-17.9.18.
מתגובת המשיב עולה כי בחשבון סורבו שיקים רבים נוספים: לא פחות מ-23 שיקים בתקופה 16.4.18-11.9.19. מתוכם, בתקופה שלאחר הגשת הערעור סורבו 13 שיקים. עוד עולה כי בעקבות השיקים הנוספים שסורבו בוצעה הגבלה נוספת של החשבון שתוקפה החל מיום 12.9.19. ההודעה על כך צורפה כנספח 2 לתגובת המשיב, וצוין בה כי השיקים סורבו "בגלל חוסר כיסוי" (סעיף 1 להודעה).
מכאן, שסירוב השיקים מושא הבקשה נעשה מכוח הגבלה נוספת. המערערת לא עררה על הגבלה זו, וממילא שלא ניתן צו לעיכוב זמני שלה. אציין גם שעיכוב זמני דוגמת זה שניתן ביום 18.4.19 בהליך זה אינו בגדר היתר למשיכת שיקים ללא כיסוי, או חיוב של הבנק לכבדם.
אני ער לטענות המערערת בתגובתה, תוך התייחסות פרטנית לשיקים השונים. אלא, שהמסגרת ההולמת לטענות אלה אינה הליך זה, אלא ערעור על ההגבלה הנוספת. אין מקום לבצע הליך שכזה במסגרת בקשת ביניים בערעור העוסק בשיקים אחרים.
עוד איני מוסמך, במסגרת הליך ערעור לפי סעיף 10 לחוק הנזכר לעיל, להידרש לעתירות המערערת לסעדים כספיים אותן כללה בתגובתה לתגובת המשיב. באותה תגובה לתגובה גם ביקשה לגרוע שיקים נוספים מרשימת השיקים שסורבו. אין זו המסגרת המתאימה לעתירה מעין זו.
בשל כל אלה, הבקשה נדחית. הוצאותיה יישקלו בפסק הדין.
אציין כי למרות הוראתי, המערערת לא התייחסה בתגובתה לטעם שבהמשך ניהול ההליך למרות ההגבלה הנוספת, ואך הציגה טענות בנוגע לסירוב לשיקים מושא ההגבלה הנוספת. מבלי לקבוע מסמרות, הדבר מעלה אפשרות כי הערעור הנוכחי הפך תיאורטי. למרות זאת, בשים לב לכך שהמערערת אינה מיוצגת עוד ונוכח זכות הגישה שלה לערכאות, החלטתי שלא לבטל את הדיון בערעור והוא יתקיים כמתוכנן, אך אין להבין מכך כי אם יתחוור שהערעור תיאורטי הוא לא יידחה.

ניתנה היום, י"ח אלול תשע"ט, 18 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מכללת "אבני שלם"
נתבע: בנק דיסקונט לישראל בעמ
שופט :
עורכי דין: