ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאיר חיון נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

מאיר חיון

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 4.6.19 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה ונגזר עלי ו קנס בסך 1,300 ₪.

3. המבקש טען כי נעדר מהדיון כי הוא התקיים זמן קצר לאחר שהשתחרר מאשפוז בעקבות תהליך רפואי קשה. צירף מסמכים רפואיים. לאור האמור ביקש לבטל את פסק הדין וליתן לו יומו בבית המשפט.

4. המשיבה לא הגישה תגובה לבקשה.

5. לאחר ששקלתי טענות המבקש החלטתי לדחות הבקשה.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).
7. מאישור המסירה עולה כי הזימון לדיון נמסר לידי המבקש בתאריך 17.3.19, והמבקש אף אינ ו חולק על כך כי זומ ן לדיון כדין . מהמסמכים הרפואיים שצירף המבקש עולה כי הוא שוחרר מאשפוז כחודשיים לפני הדיון, ולא זמן קצר לפני הדיון כנטען בבקשתו. בנסיבות אלה, אני סבורה כי גם אם נבצר מהמבקש להתייצב לדיון במועד הקבוע מפאת מצבו הרפואי , הרי שיכול היה להגיש הודעה או בקשה לדחיית מועד הדיון "בזמן אמת" או לכל הפחות בסמוך לאחר מכן ולא לה מתין ולהגיש הבקשה רק כחודשיים לאחר שמועד הדיון חלף.

8. המבקש אף לא הציג טענות הגנה כלשהן ולא פירט כיצד הותרת פסק הדין על כנו תגרויוות דין. מעבר לכך, העונש שנגזר על המבקש, בשים לב לעברו התעבורתי, אינו חורג ממתחם הענישה הנהוג לעבירה מסוג זה.

9. לאור כל האמור לעיל הבקשה נדחית.

10. בשים לב לדחיית הבקשה, ההחלטה על עיכוב ביצוע פסק הדין מבוטלת.

11. המזכירות תעביר עותק החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, י"ז אלול תשע"ט, 17 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאיר חיון
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: