ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רז שלו נגד צבי צרפתי ובניו חברה לבנין ולקבלנות בע"מ :

בפני כבוד ה שופט אבי סתיו

התובעים:

1.רז שלו
2.יעל שלו

נגד

הנתבעים:

1.צבי צרפתי ובניו חברה לבנין ולקבלנות(1983) בע"מ
2.גיורא רוזנטל
3.ציפור רוזנטל

פסק דין

בדיון שהתקיים ביום 30.6.2019 הוסכם, בין היתר, כי הנתבעת 1 תשלם לתובעים סך של 68,301 ש"ח בגין הוצאות ושכר טרחת עורך דין, וכן פיצוי נוסף בגין נזק לא ממוני שייקבע על ידי בית המשפט לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ "ד-1984.
עוד הוסכם, כי בית המשפט יקבע לפי סעיף 79א לחוק את הסכום שישולם על ידי הנתבעת 1 לנתבעים 3-2 בגין מכלול הטענות שהועלו על ידם, למעט הטענות שהוחרגו בפרוטוקול, כאשר מהסכום שיוערך יופחתו 20% על מנת לבטא את הטענות במישור האחריות.
אשר לפיצוי לתובעים: לאחר ששקלתי את מכלול הטענות, לרבות התקופה הארוכה בה מדובר, אני מורה כי הוא יעמוד על סכום של 18,000 ש"ח.
אשר לנתבעים 3-2: אין בידי לאמץ את הסכום הנטען על ידם כשכר טרחת עורך דין, ואדגיש כי שכר הטרחה לו הם זכאים במסגרת ההליך הנוכחי הוא רק זה שהוצא בקשר לעניינים שהוכרעו בהליך זה. בהתחשב בשלב אליו הגיע ההליך ובמעמדם של הנתבעים 3-2 בו, אעמיד את שכר הטרחה על סך של 15,000 ש"ח.
אשר להוצאות בגין מומחים – הנתבעים 3-2 זכאים להשבת חלקם בשכר המומחה מטעם בית המשפט והבדיקות שנעשו מטעמו וכן בגין חוות דעת "אינפרטק", בסך כולל של 17,194 ש"ח . לא מצאתי מקום לזכותם בשכר המומחים "טרמינל" ו"הדס", שעה שלפי הנטען הוצאות אלו הוצאו לצורך בירור עניין שלא הוכרע בסופו של יום בהליך הנוכחי (השיפועים). ככל שיתנהל הליך נוסף בעניין זה, יהיו הנתבעים 3-2 רשאים לטעון כי הם זכאים לכיסוי הוצאות אלו, ומלוא טענות הצדדים שמורות.
בגין יתר ההוצאות ועוגמת הנפש, מצאתי להעריכן בסכום כולל של 5,000 ש"ח.
מהסכומים האמורים יש להפחית 20%, כך שסך הכול על הנתבעת 1 לשלם לנתבעים 3-2 סך של 29,755 ש"ח.
מכיוון שההסכמה על סיום ההליך התקבלה בטרם הסתיים קדם המשפט השלישי, תשיב המזכירות את האגרות בתביעה ובהודעת הצד השלישי, למעט הניכוי הנדרש על פי התקנות.
ככל שסכום ההוצאות שהוסכם בין התובעים לנתבעת 1 כולל את מלוא האגרה, יעבירו התובעים לנתבעת 1 את החזר האגרה שיקבלו (או יפחיתו סכום זה מהפיצוי).
בכך תם ההליך, והמזכירות תסגור את התיק.

ניתן היום, ט"ז אלול תשע"ט, 16 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רז שלו
נתבע: צבי צרפתי ובניו חברה לבנין ולקבלנות בע"מ
שופט :
עורכי דין: