ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חביבה בוזגלו נגד אנה מאימין :

בפני כבוד ה שופט אור אדם, סגן הנשיאה

תובעת

חביבה בוזגלו

נגד

נתבעת
אנה מאימין

החלטה

ביום 2.6.2019 הגיעו הצדדים להסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין, כדלקמן:
"בשלב זה הגענו להסכמה בהמלצת בימ"ש, לפיה נפנה ביחד לאינסטלטור מוסכם על שתינו, כאשר בשלב זה הנתבעת תישא בשכר טרחת האינסטלטור, אולם אם הוא יקבע שהנזקים לא מהדירה של הנתבעת, התובעת תשיב מחצית שכר הטרחה. שתינו ניתן לאינסטלטור להיכנס לדירה של התובעת והנתבעת , והוא יקבע אם הנזק בדירת התובעת נגרם כתוצאה מדירת הנתבעת ואם כן מה עלות התיקון. נבקש לתת תוקף של פסק דין להסכמת הצדדים...".
יודגש כי מדובר בפסק דין שרק נתן תוקף להסכמת הצדדים שגובשה בדיון, לפנות למומחה מכריע בתחום השרברבות שיכריע במחלוקת.
ואולם, לאחר פסק הדין, פנו שני הצדדים בבקשות שונות לבית המשפט בדבר ביצוע פסק הדין, כשהתובעת טענה כי הנתבעת איננה מקיימת אותו, ואילו הנתבעת טענה כי הוזמן מומחה הביטוח שקבע כי אין ליקוי בצנרת בדירתה.
בנסיבות אלה, בהחלטה מיום 8.8.19 הוריתי לצדדים להודיע בדבר זהותו של אינסטלטור מוסכם, כפי שהסכימו בדיון, ונקבע כי אם לא יגיעו להסכמה - בית המשפט יקבע את זהותו של המומחה .
עד היום, על אף החלטות חוזרות ונשנות, הצדדים לא הגיעו להסכמה בדבר זהות המומחה ומשכך, בית המשפט יקבע את זהותו של המומחה.
נוכח האמור לעיל, אני מורה על מינויו של מר דני שטרן כמומחה מטעם בית המשפט בתחום איתור נזילות ושכתובתו: רחוב חרמון 1 מודיעין, טלפון נייד: 053-XXXX160.
המומחה יקבל מהצדדים את כל כתבי הטענות על נספחיהם, לרבות חוות דעת המומחים מטעמם, יבקר בדירות בתיאום עם הצדדים, יעבור על פרטי הליקויים הנטענים בכתב התביעה . המומחה יבחן את טענות הצדדים על פי כתבי הטענות ויקבע ממצאים לגבי גורם הנזילה בדירת התובעת, אם מדובר בנזק הנובע מליקוי בדירת הנתבעת, או ממקור אחר ו כן יקבע את עלות התיקון.
בשלב זה, בהתאם להסכמה בדיון, הנתבעת תשא בשכרו של המומחה, אולם אם יקבע שעיקר הנזק איננו מ ליקוי בדירה של הנתבעת, התובעת תשיב את שכר הטרחה, ואף תשא בהוצאות.
לצורך כך תפקיד הנתבעת בקופת בית המשפט עד ליום 6.10.19, 1,800 ₪ בתוספת מע"מ.
התיק יובא בפני ביום 7.10.19.
המזכירות תשלח למומחה את כתב המינוי רק אחר שהנתבעת תפקיד את שכרו בקופת בית המשפט.
חוות דעת המומחה תוגש עד ליום 24.11.19.
התיק יובא בפני ביום 25.11.19.

ניתנה היום, ו' אלול תשע"ט, 06 ספטמבר 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חביבה בוזגלו
נתבע: אנה מאימין
שופט :
עורכי דין: