ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סאמר גנאים נגד ברזילי אבישי בע"מ :

02 ספטמבר 2019
בפני: כבוד השופט אסף הראל

התובע:
סאמר גנאים

-
הנתבעים:

  1. ברזילי אבישי בע"מ
  2. אבישי ברזילי

החלטה

בקשת הנתבעים מיום 23.7.19 לעיכוב ההליכים כנגדם. לאחר עיון בבקשה ובתשובה, אני קובע כך:

בשים לב להחלטת בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 17.7.19 (פר"ק (מחוזי חי') 27640-06-19), אשר נתן צו לפירוקה של ברזילי אבישי בע"מ, ולאור הוראת סעיף 267 לפקודת החברות [נוסח חדש], התשמ"ג – 1983, אני מורה על עיכוב ההליך כאן בהתיחס לנתבעת ברזילי אבישי בע"מ (להלן – החברה).

החלטת בית המשפט המחוזי אינה מביאה להקפאת ההליך כאן בכל הנוגע לנתבע אבישי ברזילי. בכתב התביעה נטען, בין היתר, כי משכרו של התובע נוכו כספים אשר לא הועברו לקופת גמל, ועל כן יש לחייב את הנתבע ברזילי בחבות החברה כלפי התובע, וזאת מכח הרמת מסך ההתאגדות בין הנתבע ברזילי לבין החברה. מעת שקיימת עילת תביעה של התובע כלפי הנתבע ברזילי – ומבלי שאני מביע עמדה כעת באשר לסיכוייה - הרי אין בהקפאת ההליך ביחס לחברה, כדי להביא בהכרח לעיכוב ההליך כעת כנגד הנתבע ברזילי (ע"ע (ארצי) 9912-04-14 פטרמן – רימדן בע"מ (29.9.2016)). בבקשתו העלה הנתבע טענה כי מן הראוי לעכב את ההליך כנגדו על מנת לברר מה הסכום שישולם לתובע על ידי המוסד לביטוח לאומי. יתכן וסוגיה זו תשליך על אופן בירור התביעה – ואין אני מביע עמדה כלשהי בנוגע לכך כעת – אולם אין בה להביא לעיכוב ההליך כאן כנגד הנתבע ברזילי.

נכון הדבר כי במועד הגשת תשובת התובע, הנתבע טרם הגיש כתב הגנה. לא מצאתי מקום להיעתר לבקשת התובע וליתן כנגדו פסק דין בהיעדר הגנה. זאת, מאחר והנתבע הגיש את הבקשה כאן והמתין להכרעה בה. ממילא הגיש הנתבע כתב הגנה ביום 2.9.19.

ניתנה היום, ב' אלול תשע"ט, (02 ספטמבר 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: סאמר גנאים
נתבע: ברזילי אבישי בע"מ
שופט :
עורכי דין: