ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלכסנדר שוחט נגד רפי צרלין :

בפני כבוד ה רשמת הבכירה אביגיל פריי

תובע

אלכסנדר שוחט

נגד

נתבע

רפי צרלין

פסק דין

לפני תביעה שעניינה נזקים נטענים שנגרמו בדירת התובע, לטענתו עקב נזילות שנבעו מדירתו של הנתבע.
הנתבע טען כי אין ודאות כי הנזילות עליהם מצביע התובע נובעת מרטיבות המגיעה מדירתו שכן גם הם סבלו מנזקי רטיבות.

אין מחלוקת בין הצדדים כי דירת הנתבע ממוקמת לצידה של דירת התובע וכן אין מחלוקת כי חברת ניהול המבנה מסרה לצדדים כי הי יתה קיימת רטיבות בדירת התובע וכי היה על הנתבע לבצע עבודות איטום על מנת לפעול לתיקון נזקי הרטיבות עליהם הצביע הוא. מכתבי הטענות ועדויות הצדדים עולה כי עבודות האיטום שבוצעו ע"י הנתבע אכן פתרו את בעיית הרטיבות בדירתו אולם כאמור, הנתבע הכחיש כי הרטיבות שנמצאה בדירת התובע הייתה פועל יוצא של בעיות האיטום בדירתו.

לאחר דיון שהתקיים במעמד הצדדים ובהסכמתם, מונה מומחה מכריע מטעמו של ביהמ"ש על מנת לבחון את הליקויים עליהם הצביע התובע ולהכריע בשאלה מניין נובעים ליקויי רטיבות אלה והאם אכן מקורם בדירת הנתבע.

המומחה ביקר בדירות הצדדים ולאחר שעיינתי בחוות דעתו אני מוצאת כי יש בה כדי להכריע בשאלות שהיו במחלוקת בין הצדדים ואני מקבלת אותה במלואה.
חוות הדעת קבעה כי ליקויי הרטיבות עליהם הצביע התובע נובעים מדירת הנתבע שכן לו היה האיטום בדירת הנתבע תיקן, לא הייתה גולשת הרטיבות מן הגג המשותף לכיוונה של דירת התובע מדירת הנתבע (ראה ס' 17 לחוות הדעת). כן מפרטת חוות הדעת את התיקונים שיש לבצע בדירת התובע ואת עלותם הצפויה.

לפיכך, ולאור אחריותו של הנתבע לליקויים בדירת התובע אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבע לשלם לתובע סך של 3,510 ₪ בגין עלויות התיקונים בדירת ו בהתאם לחוות הדעת. כן יישא הנתבע בעלויות חוות דעת מומחה ביהמ"ש כפי ששולמו ע"י התובע בסך 1,755 ₪ והוצאות ההליך בסך 400 ₪. איני מוצאת מקום לפסוק לתובע פיצויים בשל עוגמת נפש בנסיבות העניין; תקלות בשל קיומם של ליקויים אינם סוגיה נדירה ובהתאמה גם מחלוקות ביחס לגורם האחראי לליקוי. אין באמור משום גרימת עוגמת נפש המצדיקה פסיקת פיצוי בגין ראש נזק זה, שאף כלל לא הוכח ע"י התובע.

הסכומים ישולמו בתוך 30 יום שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה עד למועד תשלומם בפועל.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור על פסק הדין בתוך 15 יום לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד.

המזכירות תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ח אב תשע"ט, 29 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלכסנדר שוחט
נתבע: רפי צרלין
שופט :
עורכי דין: