ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נאסר חנא נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

נאסר חנא

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין ש ניתן בהיעדר המבקש ביום 11.6.19 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של הובלת מטען שלא היה מחוזק היטב ונגזר עלי ו קנס בסך 700 ₪.

3. המבקש טע ן כי הגיש בקשה להישפט ומעולם לא קיבל זימון לדיון וכי נודי נפתח נגד ו תיק רק עם קבלת פסק הדין. טען כי הוא אינו חתום על אישור המסירה. כפר בביצוע העבירה המיוחסת לו וטען כי המטען היה מוחזק בשיטה מסויימת (אותה פירט בבקשתו) ושהיא היחידה האפשרית להובלת מטען זה . טען כי הותרת פסק הדין על כנו תגרום לו נזק בלתי הפיך וביקש לקבל יומו בבית המשפט.

4. ב"כ המשיבה התנגד לבקשה וטען כי המסירה בוצעה כדין לכתובת המעודכנת של המבקש. טען כי דבר הדואר חזר בציון "לא נדרש", ומשלא דרש המבקש את דבר הדואר אין לו אלא להלין על עצמו.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לקבל הבקשה בכפוף לתשלום הוצאות.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

7. משלוח ההזמנה באמצעות דואר רשום מקים "חזקת מסירה" כאשר על הנמען מוטל הנטל להוכיח כי לא קיבל את ההודעה מסיבות שאינן תלויות בו (ראו לעניין זה רע"פ 8626/14 סמארה נ' מ"י, 10.2.15 וכן רע"פ 106/15 קריב נ' מ"י, 20.1.15).

מאישור המסירה עולה כי דבר הדואר נשלח לכתובתו של המבקש וחזר בציון "לא נדרש". על פי תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, התשל"ד -1974, מדובר בהמצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, ומכאן שקמה חזקת המסירה. המבקש לא הוכיח שלא קיבל את ההזמנה לדיון מסיבות שאינן תלויות בו ומכאן שלא הפריך את חזקת המסירה. המבקש אף ציין כי קיב ל את פסק הדין ללא קושי.

8. יחד עם זאת, המבקש העלה טענות הגנה אפשריות באשר לנסיבות ביצוע העבירה. בנסיבות אלו אני סבורה כי יש מקום ליתן לו יומו בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין, אולם זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה.

9. סיכומו של דבר, הריני לקבל את הבקשה ולבטל את פסק הדין, זאת בכפוף לחיוב המבקש בתשלום הוצאות לטובת המדינה בסך של 500 ₪, אשר ישולם על ידי המבקש עד ליום 22.9.19 שאחרת – יוותר פסק הדין על כנו.

עם ביטול פסק הדין ייקבע מועד לדיון הקראה.

המזכירות תודיע לצדדים.

לעיוני בהתאם.

ניתנה היום, כ"ח אב תשע"ט, 29 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נאסר חנא
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: