ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין באסל טרביה נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד השופט גיל קרזבום, סגן נשיא

מבקש

באסל טרביה
באמצעות בא כוחו עו"ד ראפת אסדי

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

הבקשה וטענות הצדדים
לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהעדר בתאריך 12.09.18 . לטענת המבקש בא כוחו לא התייצב לדיון מפאת טעות משרדית לאחר שסבר שכתב האישום יבוטל על ידי התביעה עמה ניהל מו"מ , ומסיבה זו לא רשם את מועד הדיון ביומנו. לגופו של עניין, המבקש טען כי העבירה לא בוצעה מהטעם שחובת הליווי הסתיימה ביום 25.06.17 ובהקשר ה הפנה לאישור משרד הרישוי.

המשיבה מתנגדת לבקשה, וטענה כי במועד ביצוע העבירה המבקש היה עדיין נהג חדש לאחר שנפסל בתיק אחר למשך 3 חודשים, הרשעה שהאריכה את סטטוס הנהג החדש בשנתיים נוספות, ובהתאם חובת הליווי חלה עליו במועד ביצוע העבירה (03.08.17).

דיון והכרעה
מעיון בתיק ביהמ"ש עולה כי עו"ד אבו חרפה נכח בדיון שהתקיים ביום 19.08.18 במסגרתו הודיעה המאשימה על כוונה להמשיך בניהול התיק, כך שלא ברורה טענתו לפיה סבר לתומו כי שכתב האישום יבוטל ובהתאם לא רשם את מועד הדיון ביומנו. מעבר לנדרש, כבר נפסק לא פעם כי טעות משרדית אינה מהווה עילה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר, ובפרט במצב דברים בו ב"כ המבקש עצמו נכח בדיון שקדם לו (ראה רע"פ 9142/01 סוראיה איטליא ו- רע"פ 5377/03 וגדי ג'מאל ). בנסיבות אלו, המבקש לא הראה סיבה טובה לאי התייצבותו לדיון.

לגופו של עניין, לתגובת המאשימה צורף עותק מרישיון הנהיגה של המבקש ממנו עולה כי קיימת חובת ליווי 24 שעות ביממה וזאת עד ליום 04.09.17 וחובת מלווה בלילה עד ליום 04.12.17. עם זאת מתגובת משרד הרישוי לבקשה, ניתן ללמוד שבמועד ביצוע העבירה (3.8.17) לא הייתה חובת ליווי מאחר שזו הסתיימה בחלוף 6 חודשים מיום הוצאת רישיון הנהיגה (1.6.16).

לאור האמור לעיל, אני סבור שיש לאפשר למבקש את יומו בבית המשפט , ובהתאם אני מורה על ביטול פסק הדין מיום 12.9.18.

עם זאת, נוכח הנסיבות הנ"ל (אי התייצבותו של המבקש לדיון בו ניתנה הכרעת הדין), אני מטיל על המבקש את הוצאות הבקשה בסך 1,500 ₪ אשר ישולמו לאוצר המדינה בתוך 30 יום מהיום.

המשיבה תשקול את אופן המשך ההליכים בתיק זה, ו תודיע עמדתה בתוך 14 יום מהיום.

להודיע לצדדים.

ניתנה היום, כ"ד אב תשע"ט, 25 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: באסל טרביה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: