ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נגד ש.זעפרני שיווק מזון בע"מ :

לפני כבוד השופט עמית אליהו קידר

התובעת:

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

נגד

הנתבעת:

ש.זעפרני שיווק מזון בע"מ

פסק דין

1. התובעת חברת ביטוח, אשר במועדים הרלוונטיים לתביעה, ביטחה רכב מ"ר 27-316-60.

2. הנתבעת הייתה, במועדים הרלוונטיים לתביעה, הבעלים של רכב מ"ר 13-881-39.

3. על פי הנטען בכתב התביעה, ביום 18.10.16 נסע רכב התובעת במעגל תנועה. לפתע, מכונית הנתבעת לא נתנה זכות קדימה לרכב התובעת, התפרצה למעגל התנועה ופגעה בחלקו הימני-קדמי של רכב התובעת.

4. בכתב ההגנה נטען כי רכב הנתבעת נסע בכיכר תנועה בנתיב הימני החיצוני. רכב התובעת, אשר נסע משמאל לרכב הנתבעת, בנתיב השמאלי-פנימי, החל לצאת מנתיבו לכיוון נתיב נהג הנתבעת, במטרה לצאת מהכיכר, ותוך כדי כך פגע ברכב הנתבעת.

5. מטעם התובעת העיד מר רחמים נגוסה, שעדותו תורגמה בשפת הסימנים. בעדותו מסר כי נכנס לכיכר כשהוא בצד שמאל. בצד השני הייתה משאית של הובלה. הוא נכנס ראשון לכיכר, ונהג הנתבעת לא ראה אותו ופגע ברכבו. לאחר התאונה אישר נהג הנתבעת כי הוא אשם בתאונה.

6. בחקירתו הנגדית השיב כי בכיכר יש שמאלה ויציאה לצד שמאל. התובע היה בסוף הכיכר ונהג הנתבעת הגיע במהירות מצד ימין ו"חתך" אותו. הוא עבר את הכיכר והיה צריך להמשיך ישר. זכות הקדימה שלו. היה איתו ברכב חייל, אשר המפקד לא רצה לשחררו למתן עדות.

7. מטעם הנתבעת העיד מר ויטלי שצ'ורקו. בעדותו מסר כי היה עומס תנועה. הוא הגיע לכיכר וחיכה שהכיכר תיתפנה, לאחר שאפשר היה לצאת מהכיכר. בצד שמאל שלו היה ריק. הוא והתובע החלו לנסוע. יצא רכב התובעת מהנתיב השמאלי. הוא הסתכל לצאת שמאל, הוא הסתכל במראה וראה את רכב התובע מצד שמאל שלו. הוא צפר לנהג התובעת. החלק הקדמי של רכב הנתבע היה באותה שעה לפני רכב התובעת. לרכבו לא היה נזק ממשי . הוא נסע בנתיב הימני וכל הזמן נסע ישר.

8. בחקירתו הנגדית השיב העד כי שני הנוסעים ברכב התובעת באו אליו בטענות לאחר התאונה. הוא לא ניסה לברוח אלא פינה את הכביש כדי לא להפריע לתנועה. הוא לא התנצל לאחר התאונה, כי סבר שהוא צודק. למעשה נהג התובעת לא היה מאחוריו אלא מצד שמאל. נהג התובע ניסה לעקוף את רכב הנתבעת. בזמן התאונה היה בנסיעה איטית בנתיב הימני.

9. ב"כ הצדדים סיכמו בעל-פה.

10. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובצרופותיהן ובחנתי את עדות העדים שהעידו בפניי, מצאתי כי רכב התובעת נסע בנתיב השמאלי ורכב הנתבעת נסע בנתיב הימני. נהג רכב הנתבעת ראה את נהג התובעת מאותת, וצפר לו. למרות זאת הייתה פגיעה שממנה לא ניתן לתמוך אף אחת מהגרסאות.

11. מאחר ורכב הנתבעת ראה את רכב התובעת מאותת, היה עליו לאפשר לרכב התובעת לסיים את הפנייה. לפיכך האחריות נופלת על נהג הנתבעת.

12. לנוכח האמור אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 6,280 ₪, בצירוף שכר העדים. אגרת בית המשפט ושכר טרחת עו"ד בסך 1,800 ₪.

זכות ערעור תוך 45 יום.

ניתן היום, ט"ז אב תשע"ט, 17 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
נתבע: ש.זעפרני שיווק מזון בע"מ
שופט :
עורכי דין: