ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אפרת הרוני נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד הנשיא מירון שוורץ

התובעת:
אפרת הרוני
ע"י ב"כ: עו"ד מריה בורשטיין
מטעם הלשכה לסיוע משפטי

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד אורנית פיכמן

החלטה

בהמשך להחלטה נפרדת שניתנה היום, מתבקש כבוד המומחה מטעם בית הדין – ד"ר זילברמן בנימין, להשיב על שאלות ההבהרה הבאות –

א. הנך מופנה לאישור הרפואי מפרופ' זהר נחום מיום 28.6.17, ולפיו נרשם בין היתר כי מדובר במצב של "... היריון בסיכון גבוה... נצפתה שליה נמוכה... בסיכון מוגבר לדימום, להיפרדות שליה וכן להפלה מאוחרת ולידה מוקדמת".
האם לדעתך לנוכח הסיכונים האמורים, הרי שהיה מקום לאשר לתובעת את שמירת ההריון וזאת בכדי למנוע את התממשות אותם סיכונים? אנא נמק.

ב. בחוות דעתך (בעמוד 10) ציינת, כי "במקרה הנידון אין ברישומי מעקב היריון בתקופה הנדונה בין 2/8/2017 ל – 3/9/2017 כל עדות לתלונות יוצאות דופן של האישה".
תשומת ליבך מופנית שוב לאישור הרפואי מאת פרופ' זהר נחום מיום 23.9.17, לפיו נרשם כי התובעת "משבוע 24 סובלת מאירועים חוזרים של סינקופה כולל חבלה שנחבלה עקב כך ... בסיכון מוגבר לטראומה לה ולעובר (ההדגשה אינה במקור, מ.ש) ".

  1. אם כן, בהינתן קיומו של רישום שמתייחס לאירועי סינקופה חוזרים בתקופה הנדונה, האם יש מקום לשנות את קביעתך שבחוות דעתך בכל הנוגע לצורך אשר צופה פני עתיד ואשר התעורר בשמירת ההיריון בטרם החלה התקופה הרלוונטית מיום 2.8.17 ועד ליום 3.9.17?
  2. האם לנוכח האישור הרפואי האמור, ולפיו מדובר באירועי סינקופה, והתעלפות אשר במהלכם אף נגרמה לתובעת חבלה (להבדיל מאירועי PRESYNCOPE כפי שצוין בחוות דעתך), יש מקום לשנות את דעתך בכל הנוגע לאישור שמירת ההיריון בתקופה הנדונה?
  3. האם לדעתך, חזרתה של התובעת לעבודתה בתקופה הרלוונטית (מיום 2.8.17 ועד ליום 3.9.17) , תוך שהיא סובלת מאירועי סינקופה חוזרים (כפי שצוין באישור הרפואי), – לא היה בכך כדי לסכן את התובעת ו/או את עוברה (בשים לב לעובדה כי בהתאם לרישום הרפואי לתובעת אף נגרמה חבלה במהלך אחד מאירועי הסינקופה)? ".

כבוד המומחה מתבקש להשיב על שאלות ההבהרה מוקדם ככל שניתן, ובמידת האפשר תוך 21 יום ממועד קבלת עותק החלטה זו.

יש לשלוח למומחה, יחד עם החלטה זו, את החומר ששימש בסיס להכנת חוות הדעת. שכ"ט המומחה ישולם מקופת ביה"ד כמקובל.

להמשך טיפולה של המזכירות.

ניתנה היום, ג' אב תשע"ט, (04 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אפרת הרוני
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: