ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענבל לוי שלהבת נגד נ.ש.ד.ד חברה לתיווך וניהול בע"מ :

בפני: כבוד השופט אסף הראל
מציג ציבור (עובדים): מר יעקב גרינשטיין
נציג ציבור (מעסיקים): מר יוסף מרקו

המבקשת:
ענבל לוי שלהבת

-
המשיבה:
נ.ש.ד.ד חברה לתיווך וניהול (2000) בע"מ

החלטה

בקשת התובעת מיום 2.7.19 שכותרתה "בקשה להורות על הגשת נספח ט' לכתב ההגנה חתום על ידי המשיבה". לאחר עיון בבקשה ובתשובה, אנו קובע ים כך:

1. במהותה, עותרת התובעת בבקשתה להורות לנתבעת לפעול לשם שחרור כספי פיצויי הפיטורים הצבורים על שם התובעת בקרן הפנסיה.

2. בכתב התביעה עתרה התובעת לחייב את הנתבעת לשלם לה פיצויי פיטורים (סעיף 15 לכתב התביעה). הנתבעת, בכתב הגנה, טענה כי על תנאי העסקת התובעת בנתבעת חלו הוראות צו ההרחבה לביטוח פנסיוני במשק (סעיף 72 לכתב ההגנה); הכחישה שהתובעת פוטרה וטענה כי כדי להפיס את דעתה של התובעת אף נמסר לה טופס 161 חתום; וכי עותק חתום מהטופס לא מצוי בידי הנתבעת (סעיף 52 לכתב ההגנה). נטען גם כי התובעת אינה זכאית לפיצויי פיטורים (סעיף 81 לכתב ההגנה) וכי יש לקזז כל סכום שייפסק לתובעת כנגד הסכומים אותם יש לחייב את התובעת לשלם לנתבעת בהתאם לכתב התביעה שכנגד (סעיף 60 לכתב ההגנה).

3. מצאנו כי אין מקום להכריע בבקשת התובעת – שהיא כאמור בקשה להורות לנתבעת לשחרר לה את פיצויי הפיטורים שנצברו על שמה בקרן הפנסיה – במסגרת בקשת ביניים זו. השאלה האם זכאית התובעת לכספים אלו, או שמא אינה זכאית להם לאור טענות הנתבעת בכתב ההגנה ובתביעה שכנגד, היא סוגיה שיש לבררה במסגרת ההליך עצמו. זאת, יחד עם יתר המחלוקות בין הצדדים.

4. משכך, הבקשה – אך בשל היותה בקשת ביניים – נדחית. זאת, מבלי להביע עמדה כלשהי בדבר עצם זכאות התובעת לפיצויי פיטורים או לרכיב פיצויי הפיטורים שבקרן הפנסיה. אין צו להוצאות הבקשה.

ניתנה היום, ג' אב תשע"ט, (04 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

נציג ציבור (מעסיקים)
מר יוסף מרקו

אסף הראל, שופט

נציג ציבור (עובדים)
מר יעקב גרינשטיין


מעורבים
תובע: ענבל לוי שלהבת
נתבע: נ.ש.ד.ד חברה לתיווך וניהול בע"מ
שופט :
עורכי דין: