ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכל הר זהב נגד אמטרה מדיקל בע"מ :

לפני: כבוד השופט גיא הימן

התובעת (המשיבה) :

מיכל הר זהב

נגד

הנתבעת (המבקשת) :
אמטרה מדיקל בע"מ

החלטה

1. בקשה זו לביטולו של פסק דין, שניתן בהיעדר הגנה ועל פי צד אחד, מצאתי מקום לקבל. אפרט להלן את נימוקי לכך .

2. בחינתה של בקשה לביטולה של החלטה, שניתנה במעמד של צד אחד, נשענת על שני אדנים. לשניהם ניתן משקל יחסי, באופן שנימוק משכנע אשר ניתן להיבט אחד יקטין את משקלו של ההיבט האחר. על המבקש לבטל החלטה, שניתנה בהעדר הגנה ליתן הסבר, אשר יניח את דעתו של בית המשפט, לכך שלא התגונן במועד .

היבט נוסף הוא סיכויי ההצלחה של המבקש, בהליך העיקרי, לו תבוטל ההחלטה שניתנה (רע"א 8292/00 יוספי נ' לוינסון, בפסקה 5 לפסק דינ ה של כבוד השופטת אילה פרוקצ'יה (פורסם במאגרים, 27.2.2001)). נדרש להראות ש"ישנה ממשות עניינית בבירור התביעה נגדו בהתייחס למשקל קו ההגנה שהוא עומד להעלות" (שם).

3. הנתבעת הסבירה כי כתב הגנה לא הוגש במועד בשל שגגה של פקידה, שקיבלה את כתבי בי הדין אך לא העבירה אותם אל הגורמים המוסמכים לכך. לטעות זו נוסף מעבר פיזי של משרדי הנתבעת, בתקופה הסמוכה לקבלתם של כתבים אלה וגם זה תרם לכך, שהתובענה נעלמה מעיני הגורמים האמונים על הנושא. לגבי קו ההגנה: ככל שתוכחנה העובדות הנטענות בו, ואינני קובע מאום בנדון, עשויה לעמוד לנתבעת הגנה טובה. דבר זה איננו מכוון לחרוץ את תוצאתו של הבירור אלא לקבוע כי יש מקום לקיים את הבירור הזה אפילו שהדבר נמנע עד כה בשל מחדליה של הנתבעת.

4. משכך, אני מורה על ביטולו של פסק דיני שמיום 26.6.2019. המזכירות תביא את התיק לפניו של מותב מצוות התביעות הקטנות, לשם מתן הוראות להמשך הבירור.

בתוך 15 יום ממועד קבלתה של החלטתי זו (ימיה של פגרת הקיץ של בתי המשפט באים במניין הימים) תשלם הנתבעת לתובעת הוצאות משפט בסך של 1,500 ש"ח. איחור יוסיף הפרשי הצמדה וריבית כדין, מיום החיוב ועד ליום התשלום בפועל.

לפי תקנה 16 לתקנות שיפוט בתביעות קטנות (סדרי דין), התשל"ז-1976 רשאי כל אחד מהצדדים לבקש מבית המשפט המחוזי רשות לערער על החלטתי זו, בתוך 15 ימים מיום שקיבל אותה לידיו (כאן אין הפגרה נמנית).

ניתנה היום, ג' באב התשע"ט, 4 באוגוסט 2019, שלא במעמד-הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכל הר זהב
נתבע: אמטרה מדיקל בע"מ
שופט :
עורכי דין: