ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדיאן אסלאן נגד תאגיד המים והביוב האזורי :

בפני כבוד השופט ג'מיל נאסר, שופט בכיר

תובעים

  1. מדיאן אסלאן
  2. וספיה אסלאן

נגד

נתבעת

תאגיד המים והביוב האזורי - אלעין בע"מ

החלטה

בפניי עתירת התובעים למתן סעד זמני לפיו יורה בית המשפט על ביטול עיקול שהטילה הנתבעת אצל צד ג' (מרכזי תאגידים בנקאיים) וכן מתן צו מניעה זמני המורה לנתבעת להימנע מכל פעולה ו/או הטלת עיקול נוסף נגד התובעים והכל בזיקה לתשלום היטלים שהנתבעת טוענת כי על התובעים לשלם.

לאחר מכן, עתר ב"כ התובעים בבקשה נוספת לעיכוב הליכים עד להכרעה סופית בתיק העיקרי.

בתיק העיקרי עותרים התובעים למתן פסק דין הצהרתי לפיו דרישות התשלום ששלחה הנתבעת אל התובעים לתשלום היטלים בסכום המתקרב ל – 600 אלף ₪ אינם כדין.

לאחר הגשת תגובה בכתב מטעם הנתבעת, הופיעו הצדדים היום לדיון וחזרו על טענותיהם תוך שהפנו להדגשים המבססים כל אחד את עמדתו.

בתמצית אציין כי הנתבעים בנו מתחם מסחרי גדול בשני שלבים. היתר בנייה ראשון ניתן ביום 13/4/11 ואילו ההיתר השני ניתן ביום 22/6/16.

בגין הבנייה הנ"ל שלחה הנתבעת דרישות לתשלום חוב שלא שולם בסך 591,526 ₪ ובהמשך לכך היא פעלה להטלת עיקולים.

התובעים טוענים כי אין כל זכות לנתבעת לדרוש תשלום כלשהו בעקבות הבנייה על פי ההיתר הראשון מיום 13/4/11. הנתבעת מתנגדת לכך בתוקף, אם כי בא כוחה הדגיש במהלך הדיון כי דרישות התשלום מתייחסות להיתר השני מיום 22/6/16.

כאמור, החלטה זו מתייחסת לסעדים הזמניים ולעתירה לעיכוב הליכים, כאשר המחלוקת בתיק העיקרי הינה מחלוקת משפטית כמעט באופן מלא.

באיזון הראוי של מלוא הנתונים ומאחר והובהר כי, הלכה למעשה, התובעים לא שילמו תשלום כלשהו לנתבעת לא בגין ההיתר הראשון ולא בגין ההיתר השני, אני מחליט ליתן צו זמני כמבוקש וכן צו עיכוב הליכים כמבוקש והכל מותנה בהפקדת סך 400 אלף ₪ בקופת בית המשפט.

החלטה זו תיכנס לתוקף באופן מיידי אך את הפיקדון על התובעים להפקיד בקופת בית המשפט עד 15/8/19. לא יופקד הסכום כאמור, יבוטל הצו הזמני וכן עיכוב ההליכים.
אני קובע הוצאות משפט בסך 5000 ש"ח אשר ישולמו בהתאם לתוצאת הדיון העיקרי.

המזכירות תעביר החלטה זו אל ב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ח' תמוז תשע"ט, 11 יולי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדיאן אסלאן
נתבע: תאגיד המים והביוב האזורי
שופט :
עורכי דין: