ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמיר ברכאת נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

אמיר ברכאת

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 25.12.18 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה ונגזר עלי ו קנס בסך 1,600 ₪.

3. המבקש טען כי הגיש בקשה להישפט וכי ציין על גבי הבקשה כי כתובתו היא "ת.ד. 438 שפרעם 20220." טען כי מעיון מאישור המסירה עולה כי הזימון לדיון נשלח לכתובת "רח' פועה 12א/8 חיפה" ולא לכתובת שציין על גבי הבקשה להישפט, וזאת בניגוד לתקנה 42 לתקסד"פ. טען כי כאשר ביקש לחדש את רישיון הנהיגה שלו שתוקפו פג בימים אלה, התברר לו לראשונה כי ניתן כנגדו פסק דין בהיעדרו וכי עד היום לא קיבל לידיו את פסק הדין. טען כי אישור המסירה חזר בציון "לא נדרש" ולא צוין בו כי נשלחה הודעה שנייה. טען כי מעולם לא קיבל הודעה על קיום הדיון ולא חתם על אישור מסירה כי קיבל הודעה כלשהי על הדיון. כפר בביצוע העבירה המיוחסת לו וביקש לקבל יומו בבית המשפט.

4. ב"כ המשיבה התנגד לבקשה וטען כי הזמנה לדין נשלחה למבקש לכתובתו כפי שזו מעודכנת במשרד הפנים וחזרה בציון "לא נדרש", ומשכך בוצעה מסירה כדין על פי תקנה 44א לתקסד"פ.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי ל קבל הבקשה.

6. משלוח הזמנה באמצעות דואר רשום מקים "חזקת מסירה" כאשר על הנמען מוטל הנטל להוכיח כי לא קיבל את ההודעה מסיבות שאינן תלויות בו (ראו לעניין זה רע"פ 8626/14 סמארה נ' מ"י, 10.2.15 וכן רע"פ 106/15 קריב נ' מ"י, 20.1.15).

מאישור המסירה עולה כי הזימון לדיון נשלח לכתובת פועה 12א/8 בחיפה וחזר בציון "לא נדרש". יחד עם זאת, המבקש ציין על גבי טופס הבקשה כי כתובתו היא ת.ד. 438 בשפרעם. עוד יש לציין כי מעיון בתיק האלקטרוני עולה כי הודעה על קנס נשלחה למבקש לכתובת פועה 12א/8 בחיפה בתאריך 4.1.19, וחזרה בציון "לא ידוע במען". בנסיבות אלה, אני סבורה כי עלה בידי המבקש להפריך את חזקת המסירה.

7. לאור האמור ובשים לב לכך שהמבקש כופר בביצוע העבירה, אני סבורה כי יש מקום ליתן לו יומו בבית המשפט על מנת להסיר את החשש מפני עיוות דין.

8. סיכומו של דבר, אני נעתרת לבקשה ומורה על ביטול פסק הדין, על כל החיובים הנובעים ממנו.

נקבע להקראה ליום 17.2.20 בשעה 09:00.

התייצבות הנאשם חובה.

המזכירות תודיע לצדדים ותזמנם בהתאם, את המבקש באמצעות בא כוחו.

ניתנה היום, ב' תמוז תשע"ט, 05 יולי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמיר ברכאת
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: