ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סאלח טאוילי נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד ה שופטת רונה פרסון

מבקש

סאלח טאוילי

נגד

משיבה
מדינת ישראל

החלטה

1. לפניי בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר המבקש ביום 18.4.19 (להלן: "פסק הדין").

2. במסגרת פסק הדין הורשע המבקש בעבירה מיום 29.11.18 של נהיגה בחוסר זהירות ונגזר עליו קנס בסך 700 ₪.

3. המבקש טען כי הגיש בקשה להישפט אולם לא קיבל זימון אחרת היה מתייצב אליו. המבקש טען בתצהירו מיום 20.5.19 כי לאחר בדיקה שערך במזכירות בית המשפט התברר לו כי גרושתו, גב' גריבה טוילי, היא זו אשר קיבלה הזימון לדיון, וכי אינו מתגורר עימה והיא לא הודיעה לו אודות הזימון לדיון. עוד טען המבקש, בבקשה שכותרתה "התייחסות לאישור מסירה", כי מי שחתם על אישור המסירה היא שכנתו, וכי היא לא מסרה לו את דבר הדואר. עוד טען כי נודע לו אודות הדיון רק לאחר שקיבל את גזר הדין במסירה אישית ביום 28.4.19.

4. ב"כ המשיבה התנגד לבקשה והפנה לטענותיו הסותרות של המבקש בבקשתו ובתצהירו.

5. לאחר ששקלתי טענות הצדדים החלטתי לדחות הבקשה.

6. על פי סעיף 130(ח) לחסד"פ בית המשפט רשאי, על פי בקשת הנאשם, לבטל את פסק הדין בהתקיים אחד משני תנאים: סיבה מוצדקת לאי התייצבותו לדיון או גרימת עיוות דין כתוצאה מהותרת פסק הדין על כנו (ראו בנדון: רע"פ 9142/01 איטליא נ' מ"י, פ"ד נז(6) 793; רע"פ 7709/13 סאסי נ' מ"י, ניתן בתאריך 28.11.13).

7. מאישור המסירה עולה כי הזימון לדיון נמסר לידי מיופה כח של הנמען הרשום, בשם "גריבה", אשר אישרה קבלת דבר הדואר בחתימתה.

המבקש טען בתצהירו מיום 20.5.19 כי גרושתו, גב' גריבה טוילי, היא זו אשר קיבלה הזימון לדיון, וכי אינו מתגורר עימה והיא לא הודיעה לו אודות הזימון לדיון. מאידך, בבקשה שכותרתה "התייחסות לאישור מסירה" טען המבקש כי מי שחתם על אישור המסירה היא שכנתו, וכי היא לא מסרה לו את דבר הדואר.

לא מצאתי בנסיבות ובטענותיו הסותרות של המבקש כי עלה בידי המבקש להפריך את חזקת המסירה. המבקש אף לא תמך טענותיו בתצהיר מטעם גרושתו או שכנתו ואף לא הגיש התייחסותו לתגובת ב"כ המשיבה בדבר הסתירה בטענותיו, כאמור בהחלטתי מיום 18.6.19.

8. מעבר לכך, המבקש לא הציג טענות הגנה כלשהן חרף החלטתי מיום 12.5.19 ואף לא פירט כיצד הותרת פסק הדין על כנו תגרום לו עיוות דין. בנוסף, העונש שנגזר על המבקש, בשים לב לעברו התעבורתי, אינו חורג ממתחם הענישה הנהוג לעבירה מסוג זה.

9. לאור כל האמור לעיל הבקשה נדחית.

10. בשים לב לדחיית הבקשה, ההחלטה על עיכוב ביצוע פסק הדין מבוטלת.

המבקש ישלם הקנס האמור בגזר הדין עד ליום 3.8.19.

11. המזכירות תעביר עותק החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, ב' תמוז תשע"ט, 05 יולי 2019, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סאלח טאוילי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: